2015’te rekor satış hedefliyor

Giriş Tarihi: 22.4.2015 12:27
2015’te rekor satış hedefliyor
Volvo, Türkiye'de otomotiv sektörünün, 2015'in lokomotif sektörlerinden biri olarak öne çıkmasını bekliyor. Volvo Car Turkey Pazarlama ve PR Direktörü Ebru Ekşi Akınoğlu, yeni ve inovatif teknolojilerin, yeni nesil otomobillerin güçlü bir yapıya kavuşmasına yardımcı olacağını öngördüklerini ve Türkiye'de otomotiv teknolojilerinin gelişimi için yapılan işbirliklerini takdirle takip ettiklerini söyledi.


Çevre, tasarım ve güvenlik değerleriyle öne çıkan Volvo Cars'ın yatırımlarının büyük bir bölümünü, güvenlik teknolojileri oluşturuyor. Güvenlik konusunda geliştirdiği 2020 Stratejisi'ne adım adım yaklaşan Volvo Cars, "2020 yılında yeni bir Volvo otomobilin içerisinde hiç kimse hayatını kaybetmeyecek ya da ciddi şekilde yaralanmayacak" mottosunu hayata geçirmek için bu konuda ciddi adımlar atıyor ve Ar-Ge çalışmalarına global ölçekte devam ediyor.


Drive Me projesi ikinci yılına girerken, Volvo Cars 2017 yılında Göteborg civarında seçilmiş yollarda 100 adet kendi kendine giden otomobilin olması hedefine doğru hızla ilerliyor. 2014'te satış rekoru kırarak 2015'e büyük hedeflerle giren Volvo Car Turkey, bu yıl içinde sunacağı yeni modellerle yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Ebru Ekşi Akınoğlu, markanın hedeflerini şöyle anlattı:


"Geçtiğimiz Ağustos ayında dünya lansmanını yaptığımız, otomotiv endüstrisindeki en kapsamlı ve teknolojik olarak en üst seviyedeki standart güvenlik paketini sunan Yeni Volvo XC90'ın Temmuz 2015'te satışa sunulmasıyla ilk büyük heyecanı yaşayacağız. Volvo Cars'ın büyük ilgi gören ve üçüncü gerçek Cross Country modeli V60 Cross Country ve sedan dünyasında yepyeni bir sınıf yaratan S60 Cross Country, premium segmentte ayrı bir yere sahip olacak. Geçtiğimiz yıl gösterdiğimiz satış performansıyla tüm Volvo ülkeleri arasında ilk 15'e girerek önemli bir noktaya geldik. 2015'te de yeni üç modelimizin bizi daha da ön sıralara taşıyacağına inanıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015’te rekor satış hedefliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN