Erkan Akdemir: Dönüşümde 4G etkisi kaçınılmaz

Türkiye’nin dijital dönüşümünde 4G’nin etkisine vurgu yapan Türk Telekom Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir Sabah için sektör değerlendirmesi yaptı.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:31
Erkan Akdemir: Dönüşümde 4G etkisi kaçınılmaz

Türkiye'ye 4G hizmetlerini sunmak üzere üstlendiğimiz hayati rolün farkındayız ve yatırımlarımızla gurur duyuyoruz. Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda bilgi toplumuna dönüşme sürecinde 4G çok kritik bir rol oynuyor. 4G teknolojisinin etkileri eğitimden sağlığa, eğlenceden e-ticarete her alanda kendini gösterecek. 4G ile artan mobil internet hızları ve gündeme gelecek yeni teknolojiler, kullandığımız pek çok hizmetin bir adım sonrasını hayal etmemize imkân verecek. LTE ile sunulan daha fazla kapasite ve hız eşliğinde yep yeni bir deneyim yaşayacağız. Grup olarak 2015'te en önemli gündem maddelerimizden birini ise 4G ihale süreci oluşturuyor. Gelecek vizyonumuz doğrultusunda yaptığımız yatırımlarla 4G'ye uzun süredir hazır ve istekliyiz. 4G ihalesinde, yeni entegre yapımızla, Türk Telekom Grubu olarak tek bir çatı altında güçlü bir şekilde yer alacağız. Türk Telekom Grubu olarak, 81 ile yayılan 193 bin kilometrelik fiber altyapımız ile mobil şebekelerin iletişim ihtiyaçlarını bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de karşılamayı mümkün kılacak kapasiteye sahibiz.

FİBERLE GÜÇLENDİK

Dünyanın çevresini 5 kez dolaşacak uzunluğa sahip fiber altyapısıyla Türk Telekom Grubu, ulaştığı entegre sistemini de arkasına alarak bir ailenin ihtiyaçlarını tek elden sunabilecek bir hizmet anlayışını benimsedi. Bunun için ekosistemimizdeki herhangi bir hizmete sahip olan müşterilerimiz, sunduğumuz diğer hizmetlerden fiyat avantajıyla yararlanabilecek. Burada da sunacağımız çeşitlilik kavramı ön plana çıkıyor.

Nice 30 yıllara!

Yeni yapımızı tasarlarken, müşterilerimize daha iyi hizmet vermeyi bir numaralı kriter olarak belirledik. Bundan böyle 'bireysel, kurumsal ve toptan' satış olmak üzere üç ana bacağı olan, tam anlamıyla entegre teknoloji ve destek fonksiyonlarına sahip, müşteri odaklı hibrit bir organizasyonuz. Daha hızlı, güçlü ve çevik bir yapıyla, sektörde standartları belirleyen lider oyuncu olarak geleceğe hazırız. Sabah gazetesinin 30'uncu yılını doldurmasını en içten dileklerimle kutluyor, daha nice 30 yılların gurur ve mutluluğunu yaşamasını temenni ediyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkan Akdemir: Dönüşümde 4G etkisi kaçınılmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN