Sehitkamil,ilklerin öncüsü!..

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:09 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 14:10
Sehitkamil,ilklerin öncüsü!..
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, yaptığı her projeyle beğeni toplamaya devam ediyor. Başkan Rıdvan Fadıloğlu öncülüğünde 6 yılda 491 projeyi tamamlayarak, birçok ilke imza atan Şehitkamil Belediyesi konut çalışmalarının yanı sıra, ilçe genelinde yolları genişleterek, imara açılan bölgelerde konut ve sosyal donatı yapılaşmaları başlamadan önce yol ve alt yapı çalışmalarını tamamlıyor...

YOL MEDENİYETTİR

Gelecek yıllarda yaşanılabilecek trafik sorununa karşı açtığı geniş yollarla şimdiden çözüm odaklı projeleri hayata geçiren Şehitkamil Belediyesi; Gazikent, Seyrantepe, Beykent, İbrahimli, KÜSGET, Onatkutlar, Beylerbeyi ve ilçe genelindeki birçok yerde yol açma ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Son bir yıl içinde yaklaşık 64 kilometre yol açamanın yanı sıra altyapı çalışmalarını da aynı anda yaparak proje kapsamında asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdüren, Başkan Fadıloğlu önderliğindeki Şehitkamil Belediyesi; yoluna emin adımlarla ilerliyor.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

İpekyolu çevresinde evi veya arsası kentsel dönüşümle istimlak edilen ailelere, şartsız kurasız Seyrantepe konutlarında daire alma hakkı sunan Şehitkamil Belediyesi, vatandaşları kentsel dönüşümde mağdur etmeyerek ev sahibi yapıyor. Bu değişim Türkiye'de bir ilk olurken, diğer belediyelere de örnek teşkil ediyor. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, dar gelirli vatandaşlar için kaliteli ve uygun fiyata konut projeleri ile, Şirinevler konutlarını tamamlayıp hak sahiplerinin ev sahibi olmalarını sağladı. Seyrantepe ve Zeytinli mahallelerinde yapılan konutlar da kısa bir süre içinde tamamlanıp, sahiplerini bulacak...

"Bİ' DÜNYA YEŞİL" PROJESİ İLE 71 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU!..

"Her bahar bir orman; Bi' Dünya Yeşil" sloganıyla yola çıkan Şehitkamil Belediyesi, 2011 yılında başlattığı "Bi Dünya Yeşil" projesiyle her yılın Mart ve Eylül aylarında Gaziantep'e yeni bir orman daha kazandırıyor. "Bi Dünya Yeşil" projesi kapsamında Mart ayı içerisinde hayata geçirdiği 10. Etap projesiyle 42 bin metrekare alan üzerine 4 bin fidan dikerek, toplamda; 613 bin 480 metrekare alana 71 bin 109 fidanı toprakla buluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sehitkamil,ilklerin öncüsü!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN