Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sektör yüksek bir dinamikle ilerliyor

İstanbul’daki yatak sayısının 150 binin üzerine çıktığını belirten Tanrıverdi Holding’in patronu Recep Tanrıverdi, “THY ülkeye büyük değer kattı. Özellikle İstanbul’u dünyanın en popüler turizm destinasyonu haline getirdi” dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 13:20
Sektör yüksek bir dinamikle ilerliyor

Tekstil sektörünün önde gelen gruplarından Tanrıverdi Holding, son dönemde yaptığı otel yatırımlarıyla turizm sektörüne hızlı bir giriş yaptı. İstanbul'da Shangri-La Bosphorus ve AC Marriott Hotel, Samsun'da da Sheraton Hotel'i hizmete açan grup, yeni yatırım fırsatlarını kolluyor. Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, Türkiye'nin dünya turizm sektöründe bir marka haline geldiğini belirterek, "Turizm istatistikleri rakamlarına göre sadece İstanbul'a gelen yabancı sayısının son 15 yılda 2'den 11 milyona çıkması sektörün yüksek bir dinamikte ilerlediğini gösteriyor" dedi. Sektörün başarılı bir şekilde büyümesinde Türkiye'nin coğrafi konum itibarıyla kolay ulaşılabilir olmasının büyük bir etkisi olduğu belirten Tanrıverdi, THY'nin ülkeye büyük değer kattığını, özellikle İstanbul'u dünyanın en popüler turizm destinasyonlarından biri haline getirdiğini ifade etti. Tanrıverdi, "Bu büyümeye paralel turizm altyapısı da her alanda kuvvetlendi. Bu potansiyele ev sahipliği yapacak otel sayısı da arttı ve sadece İstanbul'daki yatak kapasitesi 150 binin üzerine çıktı" diye konuştu.

ÇÖZÜM ODAKLI AKSİYONLAR

Recep Tanrıverdi, "Turizm, her türlü krizde ilk etkilenen sektör olmakla beraber dünyada ve ülkemizde yaşanan sıkıntıların yansımalarını ileri görüşlü ve çözüm odaklı aksiyonlarla aşmayı başardı" dedi. Shangri-La Bosphorus İstanbul'un açılışının 2008 krizine denk geldiğini vurgulayan Tanrıverdi, buna rağmen otelin kriz dönemini başarıyla atlattığını ve bugün performansını en üst seviyelere taşıdığını aktardı. Shangri-La Bosphorus İstanbul'un ilk Asya lüks otel zinciri olarak başarılarıyla anıldığını belirten Tanrıverdi, İstanbul'un stratejik konumu ve bunu tamamlayan tarihi, kültürü, eşsiz güzellikleriyle iş ve gezi amaçlı tüm seyahatler için tercih edilen bir destinasyon olduğunu, bu durumun Türk turizm sektörünü daha da canlandırdığını ifade etti. Tanrıverdi Holding olarak bu sektörde yakın zamanda açtıkları Akaretler'deki AC Marriott ve ayrıca Karadeniz'deki ilk 5 yıldızlı otel olan Samsun Sheraton gibi yeni yatırımlarla aktif olarak yer almaktan büyük mutluluk duyduklarının altını çizen Tanrıverdi, sektördeki yatırım fırsatlarını kolladıklarını, uygun buldukları alanlarda değerlendireceklerini dile getirdi.

'Sabah güvenilir bir yayın kuruluşu'

Sabah gazetesini ilk yayına başladığı yıllardan itibaren severek ve takdir ederek takip ettiğini belirten Recep Tanrıverdi, "Sabah gazetesi, cumhuriyetçi ve milliyetçi yorumlarıyla habercilik anlayışını en güzel şekilde yerine getiren güvenilir bir yayın kuruluşudur" dedi. SABAH'ın
dürüst ve çağdaş duruşuyla haberi doğru ulaştıran, güvenilir bir yayın kuruluşu olduğunu vurgulayan Tanrıverdi, yayın hayatının nesiller boyu sürmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sektör yüksek bir dinamikle ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN