Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soyadımın tek dezavantajını pazarlıkta yaşıyorum

Demir ve Arzu Sabancı’nın oğlu Hacı Sabancı bir yandan aile şirketi Densa’da çalışırken bir yandan da gayrimenkulde fırsat kovalıyor. Sabancı, “Soyadımın tek dezavantajını pazarlıkta yaşıyorum” diyor.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:28
Soyadımın tek dezavantajını pazarlıkta yaşıyorum
Demir ve Arzu Sabancı'nın oğlu Hacı Sabancı aile işiyle hayata atılanlardan. Amerika'da üniversite eğitiminin ardından Londra'da bir yıl denizcilik eğitimi aldıktan sonra Demet Sabancı Çetindoğan ve Demir Sabancı'nın yüzde 50-50 ortak olduğu Densa Denizcilik'te işe başlayan Hacı Sabancı şirketin işleyişinin her sürecinde bulunuyor. Şarkıcı olmak isterdim Sabancı'nın babasından öğrenip tüm hayatına uyguladığı öğretiler, "Adil ve dürüst ol herkese karşı."

"Detayları sakın atlama" olmuş.

"Babam çok detaycıdır. İlk işe başladığımda detayları çok kaçırıyordum. Önemli olan o detaylarmış zamanla öğrendim" diyor. Sabancı'nın gönlünde milyonların peşinden koştuğu ünlü bir şarkıcı olmak var ancak "Ne yazık ki yeteneğim yok" diye hayıflanıyor. Yeme-içme işinde Türkiye'ye yeni markalar getirmek için uğraşmış bu da nasip olmamış. Şimdi 22 filoya ulaşan Densa Denizcilik dışında Türkiye ve Avrupa'da gayrimenkul projeleri kovalıyor. Sabancı bu durumu "Türkiye ve Avrupa'da ticari gayrimenkulle ilgileniyoruz. Densa'ya ilk 5 yıl daha çok vakit ayırdık. Şimdi yeni işlere bakma fırsatımız var. Ticari gayrimenkulde ofis, otel gibi menkuller satın alma fırsatlarına bakıyoruz" diye anlatıyor.

Sabancı, çalışma hayatında en çok soru sorduğunda kaçamak cevaplar veren insanlara tahammül edemiyor. "Bir insan işini iyi yapıyorsa sorulan sorulara net cevaplar verir. Kem küm ediyorsa orada bir sorun var demektir" diyor. Sabancı soyadının sadece pazarlıkta sorun yarattığının altını çizen Hacı Sabancı, "Ben babamın ismini vergi listesinde görünce çok gurur duyuyorum. Biz de yeni işler kurmak daha fazla insana yararlı olmak istiyoruz. Pazarlıkta Sabancı ismi 1-0 geride başlatabiliyor. Ama o kadar da olsun" diyor. Sabancı güne erken başlayıp erken bitirenlerden. Fanatik Beşiktaşlı genç yönetici "Eve iş getirmeme lüksümüz yok çünkü bu akıllı cihazlar eve iş getirmeme durumunu ortadan kaldırdı. 7x24 iş burada" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soyadımın tek dezavantajını pazarlıkta yaşıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN