Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY turizmin önünü açtı

Mika Tur Genel Müdürü Timuçin Kuş, Türkiye’nin turizmde lider ülkeler arasına girdiğini bunda THY’nin önemli payının olduğunu söyledi. Kuş, “THY sektörün önünü açtı” dedi.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:23 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 14:24
THY turizmin önünü açtı
Turizmin, hızla büyüyen ve çok fazla dinamikleri olan bir sektör olduğunu dile getiren Mika Tur Genel Müdürü Timuçin Kuş, Türkiye'nin rakiplerine göre gerek konum, gerek iklim, gerekse tarih olarak turizm konusunda lider ülkeler arasında geldiğini vurguladı. Kuş, "Özellikle THY'nin geldiği nokta, ciddi anlamda başarı örneği. Yöneticileri büyük bir özveriyle çalışıyor. Hamdi Topçu, 12 yıldır aralıksız 24 saat hizmet veren bir işin başında kalarak büyük başarılara imza attı. Bu başarı sektörün de önünü açtı" dedi.

SEKTÖRE PATRON LAZIM
Turizmin 24 saat hizmet veren bir sektör olduğunu ve bir orkestra gibi uyumla yönetilmesi gerektiğini ifade eden Kuş, şunları söyledi: "Turizmin başında kesinlikle kısa süreli yöneticiler olmamalı. Sektörümüzün başı Turizm Bakanı. Türkiye'deki turizm bakanlarının görev süreleri ortada. 58 yılda 71 bakan, son 30 yılda ise 37 bakan ile yönetilmek istenen bir sektörden söz ediyoruz." Bakanlar çok iyi projeler yapmak isteseler de görev sürelerinin buna imkân vermediğini vurgulayan Kuş, sektöre uzun vadeli bir patron gerektiğini, bu kişinin kuracağı ekibin dinamik, heyecanlı, proje oluşturan, sektör temsilcileriyle ortak projeler üretecek, dünyada neler olduğunu merak eden kişilerden oluşması gerektiğini vurguladı.

İNTERNETE İKNA ETTİK
Tatilin lüks tüketim sınıfına girdiğini bu yüzden de krizden ilk etkilenen sektör olduğunu belirten Kuş şöyle konuştu: "Bu işe ilk başladığımız yıllarda, internet ülkemizde çok ilgi gören ve yaygın bir konumda değildi. Biz, internete inanarak bu yönde yatırım yaptık. İlk dönemlerimizde, "internetçi" diye resmen küçük görüldük, eleştirildik. İnsanlara interneti anlatmaya çalıştık. Kısa zaman sonra internete inanmayan bu sektör, bu gerçeği kabul etti. Bugün başarılı isek bu internet sayesinde olmuştur. Bundan dolayı da iyi bir ivme kazandık. Şu anda sektörün ciddi oyuncularından biriyiz."

TURİZM GAZETESİ ÇIKSIN
Sabah gazetesinin ilk baskısını okuduğunu dile getiren Kuş, "Sabah gazetesi ile 30 yıl önce tanıştım. Türkiye'de turizmcilerin ilan verdiği ilk 2 gazeteden birisiniz. Turizmcilere çok büyük destekleriniz oldu. Nice 30 yıllara" dedi. En büyük arzusunun günlük bir turizm gazetesi olduğunu dile getiren Timuçin Kuş, "Bu gazete sadece sektör ve tüketiciyi bilgilendirmekle kalmayacak aynı zamanda Turizm Bakanlığı, TUROB, TÜRSAB ve ilgili kurumların proje ile uygulamalarının bir anlatımcısı da olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY turizmin önünü açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN