Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: Kurallar baştan yazılıyor

Son 10 yılda teknolojide yaşanan gelişmelerin baş döndürücü olduğunun altını çizen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, hızlı dönüşümü Sabah gazetesine değerlendirdi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:00 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 14:02
Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: Kurallar baştan yazılıyor
Teknoloji dünyası, geçtiğimiz 30 yılda müthiş bir ivmeyle gelişti. Hayatımızı değiştiren yüzlerce yeni teknolojiyle tanıştık ve bir geçiş kuşağında olmanın avantajlarını yaşadık. Özellikle son 10 yılda, bu baş döndürücü hızın etkisiyle yeni dünyanın kuralları baştan yazıldı. Turkcell olarak yeni dünyayı iyi okuyoruz; takım oyunuyla, çok çalışarak başarıya odaklanıyoruz. Rekabetin yoğun olduğu sektörümüzde, Türkiye ekonomisine katkımız sadece katma değerli hizmetlerle oluşturduğumuz piyasa hacmi ve yarattığımız istihdam ile sınırlı değil. Yüksek teknoloji yatırımlarımız Türkiye'nin telekomünikasyon alanında küresel anlamda rekabet edebilmesini sağlayan altyapı çalışmaları niteliğinde. Yakın gelecekte, 4G bizim için en önemli yatırım alanı olarak göze çarpıyor.

25 MİLYAR TL YATIRIM

Dünyada 4G teknolojilerinin olgunlaştığı bir dönemde 4G'ye geçiyor olmamızı, ülke kaynaklarımızın daha verimli kullanılması açısından çok büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Geride bıraktığımız 20 yılda 25 milyar TL'den fazla yatırım yaptık, bu sayede sürdürülebilir yatırımla kârlılık ve büyüme odaklı stratejimizin ne kadar isabetli olduğunu gördük. 2015 yılı için de 4G lisans bedelleri hariç 2.5 milyar TL'lik bir yatırım bütçesi ayırdık. Bu yatırımın büyük bölümü ile ülkemize sadece Türkiye'nin değil dünyanın en hızlı 4G altyapısını kuracağız.

Sabah'ın 30. yılı kutlu olsun

Haber alma hakkı, temel insan haklarının en kutsallarından biri. Bu kutsal görevi her koşulda yerine getirmek için ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında alkışlanacak bir gayretle çalışan habercilere çok şey borçluyuz. Sabah gazetesi, 30 yıldır ülkemizi habere ve bilgiye ulaştırıyor. Bu önemli görevi her koşulda yerine getirmek için gayret gösteren tüm Sabah çalışanlarını gönülden kutluyorum. Sabah gazetesine bugüne dek emeği geçen herkesi tebrik eder, bundan sonrası için başarılarının daim olmasını dilerim. Nice 30 yıllara...

Türkiyeliler en iyisine layık

Türkiye son 10 yılda istikrarın da etkisiyle ekonomik büyüme ve refah anlamında ciddi aşama kaydetti. Önümüzdeki dönemde de güçlü stratejilerle büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz. Teknolojiye ve yetişmiş insan kaynağına yapacağımız yatırım, bu büyümenin esas kaldıraçları olacak. Turkcell olarak biz, bilginin değerini çok iyi biliyor, teknoloji ve inovasyonla ülkemizin, şirketlerimizin, insanımızın ileriye gitmeye devam edeceğine inanıyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: Kurallar baştan yazılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN