Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni modellerle hızlı büyüyecek

Yüce Auto tarafından 26 yıldır temsil edilen Skoda, kuruluşundan bugüne 150 bin adetten fazla satıldı. Marka yeni modellerle daha fazla satış hedefliyor.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 13:49
Yeni modellerle hızlı büyüyecek
100 ülkede satılan Skoda, Türkiye pazarında, Doğuş Otomotiv ortaklığı olan ve 1989 yılında markanın distribütörlüğünü yürütmek üzere kurulan Yüce Auto tarafından yaklaşık 26 yıldır temsil ediliyor.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, markanın Türkiye'deki başarısını şöyle anlattı: "120L modeliyle başlayan, ardından da Favorit ve Felicia ile devam eden Türkiye macerası, günümüzde markanın güncel modelleri Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti ve Superb ile başarıyla sürmekte. Kuruluşundan bugüne 150 binden fazla Skoda otomobil satışı gerçekleştiren Yüce Auto, en yüksek satış rakamını, ticari modellerin de desteğiyle 22 bin adetle 1993 yılında gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yılı sadece binek modellerle ve 14 bin 537 adetle kapatan Yüce Auto Skoda, son üç yılı sürekli olarak büyümeyle kapattı.

Bu yıl da büyümesini sürdürmeyi amaçlayan ve ardı ardına yeni modellerini Türkiye pazarına sunmayı hedefleyen şirketimiz, markanın en önemli yeniliklerinden olan 3'üncü nesil Fabia'nın satışına geçtiğimiz günlerde başladı. Bunun yanı sıra yeni nesil Superb ise, Skoda'nın Türkiye'deki diğer önemli yeniliği olacak. Ayrıca Yüce Auto Skoda, değişen ve gelişen marka algısını pekiştirmek adına geniş ürün gamına sahip Skoda bisikletlerini de sunmaya başlayacak.

Yüce Auto, Türkiye'deki model atağının yanı sıra Yetkili Satıcı ve Servis Ağı'nda da büyük bir yenilenme içerisine girdi. Tüm Yetkili Satıcılarını baştan aşağıya yenilenme sürecine sokan Yüce Auto, yeni konsept ile birlikte showroomlarında müşterilerine çok farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Hali hazırda Skoda'nın Türkiye'de 37 Yetkili satıcısı yenilenecek."


Yeni modellerle hızlı büyüyecek 37 ülkeye ihracat yapıyor Honda'nın Avrupa'daki ikinci fabrikası mek Group Telekomünikasyon ve Treyler A.Ş. bugün 37 ülkeye ihracat yapan; Türkiye' de tamamen yerli mühendis kadrosu ile geliştirdiği projeler sayesinde Türkiye ve Avrupa treyler sektörüne damga vuran bir firma.

Firmanın hedefi; yapılanı ve yapılmışı örnek almak yerine, yapılmayanı üretip örnek alınan bir firma olmak. EMK Treyler in 3 üncü Havalimanı gibi zorlu şantiye saha şartları düşünülerek ürettiği "FETİH 1453" itmeli sistem damper sayesinde, damper devrilmesi gibi kazalar tamamen ortadan kalktı. Emek Group A.Ş. treyler sektöründe öncü markası Emk Treyler, gelişime ve inovasyona önem veren aktif yapısı ile bu ve bunun gibi sektörde ilk olan projelere imza atmaya devam ediyor. Firmanın amacı, yakın tarihte ülkemize ithal gelen Treyler grubu araçları minimum rakamlara indirmek.

onda binek otomobillerinin üretim, ithalat ve pazarlaması ile Honda motosikletlerinin ithalat ve pazarlamasından sorumlu Honda Türkiye, 1992 yılında yüzde 50-50 ortaklıkla Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş. adı altında kuruldu. Honda Türkiye Başkan Yardımcısı İsmail Sümer, bu süreci şöyle anlattı: "21 Eylül 1996'da Gebze Şekerpınar'da temeli atılan Honda Türkiye Fabrikası'nın inşaatı 14 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı ve deneme üretimine geçildi. 1997 sonundan itibaren Honda'nın Civic modelinin seri üretimine başlayan şirket, Ocak 2003'ten itibaren Honda Türkiye A.Ş. olarak yüzde 100 Honda Motor Co. sermayesi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Gebze Şekerpınar'da bulunan fabrika, Honda´nın Avrupa'daki ikinci otomobil üretim tesisi konumunda."

Yüce Auto tarafından 26 yıldır temsil edilen Skoda, kuruluşundan bugüne 150 bin adetten fazla satıldı. Marka yeni modellerle daha fazla satış hedefliyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni modellerle hızlı büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN