Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükselen Türkiye’nin habercisi 30 yaşında

Giriş Tarihi: 22.4.2015 12:29
Yükselen Türkiye’nin habercisi 30 yaşında

Değerli SABAH okurları,

22 Nisan 1985 tarihinde, yenilikçi ve ilkeli gazetecilik anlayışının temelleri atıldı. Türk Basını'nın güçlü sesi SABAH, okurlarıyla buluştu. Türkiye'nin bu yeni, enerjik, dinamik gazetesi aradan geçen senelerin kazandırdığı bilgi ve deneyimle, bugün yeni Türkiye'nin referans alınan, güvenilen gazetesi olmayı başardı. SABAH, daha 10'uncu yılında basında bir "kutup yıldızı" ve "özgürlüğün savunucusu" oldu. Demokrasinin sesi olmadan, Türkiye'nin sesi olamayacağının bilinciyle, ülkemizdeki değişim fikrinin ve sürecinin lokomotifi haline geldi.

ETİK VE GERÇEKÇİ HABERCİLİK

Yıllardır sürdürdüğü tarafsız, etik ve gerçek habercilik prensiplerinden hiçbir taviz vermeden ilerleyen SABAH, çoğulculuğu ve çok renkliliği Türkiye'nin önemli değerlerinden biri olarak gördü. Hiç kimseye milliyeti, ırkı, cinsiyeti ile ilgili ayrımcılık yapmadan, her kesime eşit mesafede durarak, gazetecilik meslek ilkeleri çerçevesinde çalıştı. Halkın doğru haber alma özgürlüğünü değişmez ve tartışılmaz öncelik olarak kabul etti. Genlerinde var olan yenilikçilik anlayışıyla, 'ilklerin öncüsü' kimliğini korudu. Güçlü manşetleri ve saygın köşe yazarlarıyla gündemi belirlemeyi bildi, güvenilir haber kaynağı niteliğiyle herkesin takdirini kazandı.

BİR DÜNYA GAZETESİ

SABAH, hiçbir zaman plaza gazeteciliği yapmadı. Haberi uzaktan yazmak ve yorumlamak yerine 'orada' oldu. Olayların üzerine cesaretle gitmesini bildi. Sonuç almadan haberin peşini bırakmadı, okuyucusuna karşı sorumluluğunu her zaman yerine getirdi. Dünyanın neresi olursa olsun, Türkiye'nin çıkarlarının olduğu ve nüfuz ettiği alanlarda; Ortadoğu'dan Kafkaslara, Balkanlar'dan Afrika'ya kadar geniş bir coğrafyada tüm ekibiyle SABAH Gazetesi de vardı. Her geçen yıl SABAH'ı daha güçlü, okuyucusuyla bütünleşen bir gazete haline getirdi. SABAH, Avrupa ve Amerika'daki yayınlarıyla vizyonunu fazlasıyla genişletti. Gerek SABAH. com.tr, gerekse kardeş markamız Daily SABAH ile dünyanın dört bir yanında Türkiye'nin sesini duyurdu.

YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ

Kurulduğu günden bu yana Türk basınında yenilik ve gelişmelerin öncüsü olan SABAH, baskı kalitesi ve teknolojisine sürekli yatırım yaparak kuşe baskıyı hayata geçirdi. Türkiye'nin tamamı bilgisayarla hazırlanan ilk ulusal gazetesi olan SABAH, otomatik insert sistemini uygulayan ilk gazete oldu. Başlı başına birer gazete konumundaki bölge ekleriyle yerel haberciliğin değerini yükselterek, Anadolu'nun ekonomik potansiyelinin gün yüzüne çıkmasını ve ülkemize artı değer sunulmasını sağladı. SABAH, günlük ve haftalık ekleriyle kadın-erkek, genç-yaşlı herkesin hayatını renklendirdi.

ETKİN MEDYA ETKİN MECRA

SABAH, reklamverenlerle okurlarımız arasında sağlam bir köprü kurarak, karşılıklı ihtiyaç ve beklentilerin karşılanmasında önemli rol üstlendi. Reklamverenler sınırlı reklam bütçelerini etkin kullanma fırsatı bulurken, tüketiciler de kendilerine en uygun ürün ve hizmetlere SABAH aracılığıyla ulaştılar. SABAH'ın geniş bir yelpazedeki okuyucu profili, reklam mesajlarının hedef kitlelerine daha etkin bir şekilde iletilmesini sağlayarak, ekonomik çarkların sorunsuz dönmesine katkıda bulundu.

İYİ Kİ DOĞDUN SABAH

SABAH ! 30. yılında SABAH, Yeni Türkiye'nin özgürlükçü, demokrat, çoğulcu, liberal, yönü batıya dönük, milli değerlerine bağlı, eşitlikçi, cesur habercisi. SABAH ailesi olarak, değişen dünyada, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de gelişen, yükselen Türkiye için üzerimize düşen misyonu yerine getirmeye devam edeceğiz. 30 yıldır her gün size dopdolu bir SABAH sunmaktan gurur duyuyoruz. Daha nice 30 yıllarda ülkemizi hep birlikte geleceğe taşımak dileğiyle... Saygılarımla.

Serhat Albayrak Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükselen Türkiye’nin habercisi 30 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN