Yusuf Ata: Rekabet Türkiye’ye hız kazandıracak

Eşit rekabet şartlarının önemine dikkat çeken TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, Sabah için sektörün gelecek beklentilerini yazdı

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:52
Yusuf Ata: Rekabet Türkiye’ye hız kazandıracak

Ülkemizde elektronik haberleşme sektörü tüm dünyada olduğu gibi gelişmeye devam ediyor. Türkiye'yi elektronik haberleşme konusunda dünya standartlarının üzerine çıkarmak hepimizin görevi. Ülkemiz bu alanda çok büyük potansiyele sahip fakat eşit rekabet koşullarının tam olarak tesis edilmemiş olması bu sektörde hizmet vermek isteyenlerin önünde büyük bir engel teşkil ediyor. TELKODER olarak en gelişmiş elektronik haberleşme teknolojilerinin Türkiye'nin tamamında herkese en uygun koşullarda ulaşabilmesi ve eşit rekabet şartlarının oluşması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

YERLİLERE VERGİ ÇOK TV

hizmetleri alanında da yerli internet tabanlı hizmetleri sunan şirketler yeterince desteklenmiyor. Bu kapsamda da, isteğe bağlı yayıncılık lisansının kaldırılmasını tavsiye ediyoruz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yetkilendirmeye tabi tutulmayan hizmetler için RTÜK tarafından böyle bir yetkilendirme talep edilmemesi gerektiğine dikkat çekmek isteriz.

DÜZENLEME YAPILMALI

İnternet Tabanlı Hizmetler (ITH/OTT)- Elektronik Haberleşme Sektörüne Etkisi ve Düzenleme Önerileri adlı bir rapor yayımlandı. Burada tüm görsel veya işitsel medya hizmetlerinin İnternet ile birleştiğini görüyoruz. İnternet teknolojisi ile artık tüm medya hizmetlerini bir arada ve aynı anda alabiliyoruz. Tüm gelişmeler, beraberinde yeni kavramları, yeni hizmet çeşitlerini de getiriyor; ITH bu değişim sürecinin önemli bir getirisi olarak haberleşme, yayıncılık ve oyun hizmetlerinde karşımıza çıkıyor. İnternet ile iç içe geçmiş bu hizmetlerin düzenlemeleri bir an önce hayata geçirilmeli, bu yapılırken elektronik haberleşme sektörünün rekabetçi yapısının bozulmaması mutlaka dikkate alınmalıdır.

Sabah gazetesi tam 30 yıldır ülkemizde haber alma özgürlüğünün yerleşmesinde önemli pay sahiplerinden biridir. Gazetecilik gibi özveri gerektiren ve zor bir mesleği canla başla sürdüren tüm Sabah ailesine daha nice başarılı yıllar diliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Ata: Rekabet Türkiye’ye hız kazandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN