Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Para basmayla krizler aşılmaz

Global krizden büyük ülkelerin para basmasıyla çıkılmayacağını belirten Başbakan Yardımcısı Babacan, yapısal reformların gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 28.4.2015
Para basmayla krizler aşılmaz
Kriz öncesi döneme göre dünya ticareti artış oranlarının, kriz sonrası dönemde yarı yarıya düştüğünü söyleyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, toparlanmanın hâlâ zayıf olduğunu kaydetti. 'Yarının Kurulması-Hedef 2023' başlığını taşıyan Forum İstanbul 2015'in açılışında konuşan Babacan, gelişmiş ülkelerde ABD ile İngiltere'nin diğerlerinden olumlu ayrıştığını aktarardı. Babacan, "Avrupa ve Japonya Merkez Bankası'nın şimdiye kadar görülmemiş büyüklükte genişletici politikalar uyguluyor. Ancak bu merkez bankalarının fırsat penceresi hükümetler tarafından yapısal reform yapmakta kullanılmak zorunda" dedi.

2023 İNOVASYON STRATEJİSİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Türkiye'nin 2023 İnovasyon Stratejisi'ni hazırladıklarını söyledi. 2023 hedefleri için katma değerin artması ve yüksek teknolojiye odaklanılması gerektiğine dikkat çeken Büyükekşi, Ar-Ge ve marka alanında çalışmalar yaptıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Para basmayla krizler aşılmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN