Türkiye'nin en iyi haber sitesi

konutları için kuralar çekiliyor

'nin konutları için kuralar çekilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 6.5.2015 14:45
Kayaşehir konutları için kuralar çekiliyor
İstanbul 18. Bölge 1. ve 2. Etap ile 19. Bölge Sosyal konut Projesi" kapsamında 7 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak "Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Saat:10:00'da gerçekleştirilecek.

İstanbul Kayaşehir Konut Edindirme Projesi ile 18. Bölge 1. ve 2. Etap 19. Bölge Sosyal Konut Edindirme Projesi 7 Mayıs 2015'te yapılacak. 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Edindirme Projesi kurası ise saat 10:00'da Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde çekilmeye başlandı.

36 ay içinde teslim

TOKİ Kayaşehir Konutlar sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 ay içerisinde teslim edilecektir. Satış bedelleri KDV hariç bedeller olup, 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden Katma Değer Vergisi tutarı konutun teslimi öncesinde peşin tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecektir.

3 bin konut ihalesi yolda

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kayaşehir'de satışa sunulan bin 500 konutun yanında yaklaşık 4 bin 500 konutun daha ihalesini yaptıklarını belirterek, "Yıl sonuna kadar da 2 bin 500-3 bin tane daha ihale yapacağız. Yıl sonuna kadar 7 bin 500 civarında sosyal konutun ihalesini yapmış olacağız. Üst gelir grubuna değil alt ve orta gelir grubuna bizim yaptığımız konutlar bunlar" dedi.

Turan, bu yaz kentsel dönüşüm için çok farklı bir aktivasyonu başlatacaklarını ve 5 farklı belediye ile çalışmaları olacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayaşehir konutları için kuralar çekiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN