Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otoda suistimallerin önlenmesiyle tasarruf sağlandı

Hasar ödemelerinin yaklaşık yüzde 15'ini oluşturan suistimallerin tespiti için önemli yatırımlar yaptıklarını söyleyen Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Dayoğlu suistimallerin tespit oranının, geliştirilen istatistiki metotlar ve IT çözümleri sayesinde giderek artacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Otoda suistimallerin önlenmesiyle tasarruf sağlandı
2014 yılında 13 milyon lira suistimal hasar tespit ettiklerini söyleyen Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Dayoğlu, suistimallerin tespitinde sağlanan başarının şirket kaynaklarının gerçek hak sahiplerine aktarılmasını sağladığını belirtti. Dayoğlu, "Yaptığımız çalışma ve incelemeler, halen gelişim potansiyeli olduğunu gösterirken, TSB ve diğer uzman kuruluşların yaptığı sektör tahminleri de bunu doğruluyor. Aksigorta bünyesinde yaptığımız çalışmaların yanı sıra SBM bünyesinde hayata geçirilen oto branşında sektör datalarının analiz edilerek şüpheli dosyaların sigorta şirketine bildirilmesi esasına dayanan Suistimal Yönetim Modeli'nin bu alanda çok önemli katkıları oldu ve olmaya devam edecek" dedi.

OTO BRANŞINDA TESPİT EDİLEN SUİSTİMAL VAKALARI YÜZDE 40 ORANINDA ARTTI
Aksigorta'nın 2011 yılında Hasar Dönüşüm Projesi kapsamında başladığı Suistimal Önleme Faaliyetlerinin, 2013 yılında Suistimal Önleme Birimi'nin kurulmasıyla hız kazandığını belirten Aksigorta Hasar, Sağlık ve Operasyon'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Dayoğlu, bu doğrultuda şirket ve saha organizasyonunun yeniden yapılandırıldığını söyledi. Dayoğlu ayrıca, Aksigorta'nın, 2015 yılı başında Suistimal Yönetimi Projesi'ni ve dünya sigortacılık sektöründe varolan en gelişmiş analiz ve inceleme tekniklerini hayata geçireceğini belirtti. Aksigorta'da gerçekleştirilen farkındalık faaliyetleri ve vaka çalışmaları sayesinde 2014 yılında oto branşında tespit edilen suistimal vakalarının yüzde 40 oranında arttığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otoda suistimallerin önlenmesiyle tasarruf sağlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN