Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan önemli bir iş birliği atağı

ile Danimarka merkezli yerleşik global savunma ve güvenlik çözümleri sağlayıcısı , radar ve elektronik harp sistemlerinin savaş uçaklarına entegrasyonu konusunda iş birliği yapacak.

Giriş Tarihi: 7.5.2015 11:38
ASELSAN'dan önemli bir iş birliği atağı

'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'daki IDEF'15 Fuarında, iki şirket arasında iş birliği yapılmasına yönelik mutabakat muhtırası imzalandı.

Mutabakat metni, radar ve elektronik harp sistemlerinin savaş uçaklarına entegrasyonunu ve 'nın Modüler Keşif Podu'na (MRP) ait telif haklarının ASELSAN'a devrini kapsıyor. Mutabakat zaptının amacının, potansiyel iş birliği alanlarına yönelik bir anlaşma sağlanması olduğu da belirtildi.
"TERMA'NIN TECRÜBESİ BÜYÜK FIRSATLAR DOĞURMAKTA"
Açıklamada görüşlerine yer verilen Terma Genel Müdür Yardımcısı Steen M. Lynenskjold, "Şirketlerimiz arasında büyük bir sinerji görmekteyiz. Terma'nın 3 boyutlu ses teknolojisi dahil, elektronik harp ve havacılık konusundaki tecrübesi, ortak çalışma yönünde büyük fırsatlar doğurmaktadır. ASELSAN'ın ve bizim yeteneklerimizi bir araya getirerek hava kuvvetlerine kendini kanıtlamış ve güvenilir çözümler sağlamak için sabırsızlık duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve ASELSAN Radar ve Elektronik Harp Sistemleri Sektör Başkanı Oğuz Şener de Terma ile iş birliğinin, savaş uçaklarında ASELSAN tasarımı radar ve elektronik harp sistemleri çözümlerini kullanan müşterilere ilave katma değer sağlayacağını bildirdi.

Terma, savaş uçakları için keşif podları, elektronik bileşenler ve yazılımlar tasarlayıp geliştiriyor ve bu tarz gelişmiş malzemeleri endüstriye ve uluslararası savunma pazarındaki müşterilerine sunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASELSAN'dan önemli bir iş birliği atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN