Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gıdaya tavan geliyor

Gıda toptancıları Ramazan öncesinde spekülatif artışlara karşı önlem alıyor. İGTOD, "Tüm ürünlere tavan fiyat getireceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Gıdaya tavan geliyor
İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği (İGTOD) Başkanı Mustafa Karlı, Ramazan öncesinde gıdaya tavan fiyat getirilebileceğini açıkladı. Karlı, "Uzman arkadaşlarla görüşüyoruz. Fırsatçıların fiyat artışını önlemek için tüm ürünlerde tavan fiyatı oluşturacağız. En düşüğünden en lüksüne fiyatlar belli olacak. Bu fiyatın üzerinde satışa izin vermeyeceğiz" dedi. Karlı, her Ramazan öncesinde olduğu gibi bu yıl da gıda fiyatlarının artacağına yönelik söylentilerin yayıldığını belirtti.

TV KANALLARI ÇARPITIYOR

Son dönemde patates fiyatının 5 liraya kadar yükselmesini bu söylentilere örnek gösteren Karlı, aynı artışın diğer gıda ürünlerinde de oluşturulmaya çalışıldığını dile getirdi. Bazı televizyon kanallarında spekülatif haberler yer aldığını da aktaran Karlı, "Çok üzüntü verici. Fiyatların çoğu gerçeği yansıtmıyor, bunlar abartılıyor. Toplumun kafasını karıştırıyorlar. Neredeyse gerçeğinin iki katı verilen rakamlar bile var" diye konuştu. İGTOD Başkanı Mustafa Karlı, üretimin bu sezon çok iyi olduğunu ve fiyatların makul seviyelerde seyrettiğini dile getirdi.

KESİNLİKLE ZAM YOK

Ramazan'da gıda fiyatlarında zam yapılmayacağını belirten Karlı, ufak tefek sıkıntıları da fiyatlara yansıtmamaya çalışacaklarını söyledi. Bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Karlı, "Fiyatları yükseltenlere karşı önlem alacağız. Esnafımız hazırlık yapıyoruz. Ramazan yaklaşınca fırsatçılar devreye giriyor. Bunlara karşı temkinliyiz. Kimse şüphe etmesin" diye konuştu. Karlı, fiyatların yükselmesi için hiçbir nedenin bulunmadığını anlatarak, somut adımlar atmaya hazırlandıklarını kaydetti. Karlı, her branşta ayrı ayrı uzmanlar çalıştırdıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gıdaya tavan geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN