Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silvanlı kardeşlere Selocan sürprizi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Silvanlı kardeşlere Selocan sürprizi

Sosyal projelerle 11 yılda 50 bin çocuğa ulaşan Turkcell gönüllüleri, şimdi de "Kardeşini Seç"iyor. 2 bin gönüllü, sürpriz paketlerle 7 ildeki 11 okulda eğitim gören minik kardeşlerinin hayallerini gerçekleştirmek için yola çıktı

Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar birçok ilde köy çocukları nisan ayından bu yana tatlı bir sürprizle karşılaşıyor. Köylerdeki ilk ve ortaokul öğrencilerinin Turkcell'de çalışan bir ağabey ya da ablası var artık. Kolay değil, bu zamanda bir yerlerde 'büyük adam' olmuş bir kardeşin varsa yüzünde gülücükler açması kaçınılmaz. Bugüne kadar çocuklar için birçok projeyi hayata geçirmiş Turkcell Gönüllüleri'nin son projesi Kardeşini Seç kapsamında dokunulan öğrencilerin yaşadığı, tam da böyle bir duygu. Son olarak Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Doluçanak İlkokulu'ndaki öğrenciler bu mutluluğu yaşadı. Okuldaki her bir öğrencinin Turkcell'de çalışan bir yakını hediye paketleriyle sürpriz yaptı.

ŞİRKET DESTEKLİYOR

Turkcell çalışanları 11 yıldır zaman ve maaşlarının bir bölümünü çocuklara ayırıyor. Turkcell Gönüllüleri adını alan bu oluşumun arkasında, şirketin insan kaynakları uygulamalarında izlediği ödüllendirme sisteminin de etkisi var. Bu motivasyonla gönüllüler şimdiye kadar 30'u aşkın projeyle 50 binden fazla çocuğa ulaştı. Bugün yaklaşık 2 bin Turkcell çalışanı gerek bağış gerekse bire bir yer alarak sosyal projelere destek veriyor.

7 İLDE 11 OKULA GİDİLECEK

Turkcell Gönüllüleri'nin son projesi olan Kerdeşini Seç, ilk etapta 7 ilde 11 okula giderek binden fazla çocuğun ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Turkcell Çalışan İlişkileri Yönetimi Direktörü Tülay Cerit, gidilecek yerin okul ya da çalışanlardan gelen taleplerle belirlendiğini söylüyor. Cerit, "Önce belirlenen okullardaki öğrencilerin her birinin yaşı, cinsiyeti, ileride ne olmak istedikleri, sevdikleri renkler gibi kişisel beğenilerini tespit ettik. Bu bilgiler ışığında Turkcell ofislerinin bulunduğu 9 plazada stantlar açılarak satış yapıldı. Her çalışan 'kardeş' belirlediği çocuklara hediyeler satın aldı" diye anlatıyor projeyi.

BİR GÜLÜŞ HER ŞEYE DEĞER
Turkcell Çalışan İlişkileri Yönetimi Direktörü Tülay Cerit, "Silvan'daki 210 öğrenciye hediyelerini götürdüğümüzdeki gülüşleri, her şeye değer" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silvanlı kardeşlere Selocan sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN