Çiftçi kadınlardan iade-i ziyaret

İzmir'den Diyarbakır'a Kadın Çiftçiler Gönül Köprüsü projesi üretim tesislerini ziyaret eden kadınlar meslektaşlarıyla da bilgi alışverişi yaptı

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Çiftçi kadınlardan iade-i ziyaret
Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü tarafından başlatılan "İzmir'den Diyarbakır'a Kadın Çiftçiler Gönül Köprüsü" projesi çerçevesinde geçen ay Diyarbakır'a giden İzmirli çiftçi kadınlar bu kez Diyarbakırlı çiftçi kadınları ağırladı. Tarım İl Müdürlüğü'nün ağırladığı 21 Diyarbakırlı çiftçi kadın, düzenlenen teknik gezi kapsamında İzmir'deki zirai üretimin yanı sıra, tarihi ve turistik değerleri tanıma fırsatı buldu.

NEFES ALDILAR

Türer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer projenin üreten kadınların tarıma yönelik deneyimlerini paylaşmalarına katkıda bulunduğunu kaydetti. Türkiye'nin farklı coğrafyalarından kadın çiftçileri buluşturduklarını dile getiren Türer; "Yaklaşık 1 ay önce İzmirli kadın çiftçilerimiz Diyarbakır'a gitme fırsatı yakaladı. Bu kez biz Diyarbakırlı kadınları burada ağırladık. Bu sayede kendi yetiştirdiklerinden farklı tarımsal ürünlerin üretim süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilecekler" şeklinde konuştu. Proje sayesinde kadın çiftçilerin gündelik işlerinden kısa süre de olsa ayrılıp nefes alma imkânına kavuşacağını ve hayat boyu hiç yaşamadıkları kültürel bir deneyim edineceklerini kaydeden Türer, projenin ilerleyen dönemde devam etmesi temennisinde bulundu. Ülkenin tarım alanında zengin bir coğrafyaya sahip olduğunun altını çizen Türer, iki kentin tarımsal birikiminin bu ziyaretler kapsamında önemli etkileşimler yaratacağına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçi kadınlardan iade-i ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN