Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçiye özel masrafsız kredi

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Çiftçiye özel masrafsız kredi

Şekerbank 14 Mayıs Çiftçiler Günü'ne özel başlattığı masrafsız kredi kampanyası kapsamında 5 yıla varan vadeler sunuyor

62 yıl önce tarımın finansmanı amacıyla kurulan, bugün de kırsalda sürdürülebilir tarım yapılması ve çiftçiliğin yaşaması için çalışan Şekerbank, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'ne özel masrafsız kredi kampanyası başlattı. 1 Haziran 2015'te sona erecek olan kredi kampanyası kapsamında çiftçilere, tarımsal ihtiyaçlarını karşılamaları ve traktör alımları için uygun faiz oranları ve 5 yıla varan vadeler sunuluyor.

KREDİLER 2 MİLYARI AŞTI
Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, tarımsal üretimin artması için yeni bir kredi kampanyası başlattıklarını söyledi. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'ne özel kredi kampanyası ile üreticilerin tarımsal ihtiyaçlarını uygun faiz ve ödeme koşullarında finanse edeceklerini kaydeden Ertürk, "Üretimin sürdürülebilirliği için, çiftçiler toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye 2014 yılının son aylarında başlattığımız Aile Çiftçiliği Bankacılığı projesi ile çiftçi ailelerimize destek olduk" dedi. Tarım kredilerinde yılın ilk 3 ayında sektörün oldukça üzerinde performans gösterdiklerini kaydeden Ertürk, "Bu alanda sektör yüzde 7.4 büyürken, biz yüzde 12.3 büyüme gösterdik ve tarım kredilerinde 2 milyar TL'ye yaklaştık. Sektöre sağladığımız bu destek önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek" şeklinde konuştu.

DNA'SINDA VAR
Şekerbank'ın "Anadolu Bankacılığı" misyonuyla Türkiye genelinde 360 bine yakın çiftçiye ulaşarak kuruluşundaki tarımın finansmanı misyonunu yerine getirmeye devam ettiğini belirten Ertürk, şunları kaydetti: "Bundan 62 yıl önce Anadolu'daki yüzbinlerce kooperatif üyesi pancar çiftçisinin küçük birikimleriyle tarımın ve tarımsal sanayiinin finansmanı için kurulan Şekerbank, bugün de aynı misyonla çalışıyor. Kısacası, tarım bankacılığı Şekerbank'ın DNA'sında var." Kuruluş amacı tarımı desteklemek olan ve bugün faaliyet gösteren tek özel banka olarak, çiftçileri sadece müşteri olarak değil, çalışanlarının anne babası, hasadını kendilerine emanet eden yol arkadaşı olarak gördüklerini vurgulayan Ertürk, "Şekerbank olarak hedeflerimizi belirlerken, tarımda kırsal kesimin yani özellikle küçük üreticinin finansmanına öncelik tanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçiye özel masrafsız kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN