Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk defa alacaklar dikkat!

Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:15 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 16:03
İlk defa ehliyet alacaklar dikkat!

2 yıllık stajyer şartının getirildiği alımları hakkında bilgiler veren Ahi müdürü Selim Varan, 2 yıllık stajyer şartı ile birlikte ehliyet alacaklara 75 ceza puanı hakkı tanınarak resmi gazetede yayımlandığını söyledi.

müdürü Varan açıklamasında, "Yayımlanan yeni yönetmelik sürücü kurslarına ilk defa başvuracaklarla ilgili, ilk defa başvuruda bulunacak sürücü adayları için stajyerlik şartı ile birlikte ceza puanı uygulaması getirildi. yazılı sınav ve direksiyon eğitimde başarılı olan kursiyerler 2 yıl süre ile stajyer sayılacak. Sürücü adaylarının ise bu süre içerisinde 75 ceza puanını almaması gerekiyor. Bu sürede ceza puanını dolduran adayların geçici olarak aldıkları ehliyetler iptal edilecek. Böylelikle tekrar ehliyet almak isteyen sürücü adayı yeniden sürücü kursuna başvuruda bulunacak" dedi.

KOMİK EHLİYET SORULARI

lerin değiştirilmesi hakkında da bilgilendirme yapan Varan, "Yeni ehliyetlerin verilmesine 1 Ocak 2016 tarihinde başlanacak. Zor olan ehliyet alma aşaması belirtilen tarihten itibaren daha da zor olacak. 2015 yılının ise son yazılı sınavı 12 Aralık tarihinde yapılacak."diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk defa ehliyet alacaklar dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN