Paralel iftira

Giriş Tarihi: 20.5.2015
Paralel iftira

3. Havalimanı için "ÖTV'siz yakıt" iftirasını atan Paralel Yapı ve işbirlikçileri çuvalladı. Projede çalışan 1.000 kamyon ve 300 ağır iş makinasının yakıt ikmalini yaptığı Petrol Ofisi, "Sattığımız motorinde ÖTV de KDV de var" dedi

'THY büyümesin' diye Avrupa havayollarının, 'Ülkede yatırım olmasın' diye CHP ve Geziciler'in engellemeye çalıştığı 3. Havalimanı için yürütülen kampanyaya tam destek veren Paralel medya ve işbirlikçileri fena çuvalladı. Paralel Yapı'nın yayın organlarıyla işbirlikçisi Sözcü'nün iftirası daha mürekkebi bile kurumadan çürüdü. Havalimanında hafriyat çalışması yapan kamyonların ÖTV'siz yakıt kullandığı iddialarını Petrol Ofisi (PO) yalanladı. Havalimanında halen 1.000 kamyon ve 300 adet ağır iş makinesi hafriyat çalışması yapıyor.

GÜNDE 400 BİN LİTRE

3. Havalimanı inşaatında çalışan kamyon ve iş makinelerinin günde 400 bin litre motorin tükettiği, akaryakıtın PO'dan alındığı öğrenildi. Paralelciler'in iddiaları üzerine açıklama yapan şirket, "İstanbul 3'üncü Havalimanı projesi inşasında kullanılmak üzere tarafımızdan gerçekleştirilen motorin ürünü CMLKK Şirketi'ne ÖTV ve KDV'li olarak faturalandırılmaktadır" dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan 3. Havalimanı CEO'su Yusuf Akçayoğlu da projeye başından bu yana karşı olan kesimlerin her gün yeni bir iddiayla ortaya çıktıklarını belirti. Akçayoğlu, "İftiralarla bu milli projeyi durduramayacaklar. Karalama çabaları ve aslı astarı olmayan haberler bizi yatırımımızdan vazgeçiremeyecek" diye konuştu. Projede yaz aylarıyla birlikte işlerin hızlandığını vurgulayan Akçayoğlu, "Havalimanında çalışmaların artması sanırım birilerini rahatsız ediyor" yorumunu yaptı. Akçayoğlu 3'üncü Havalimanı'nın takviminde bir sapma olmadığını söyleyerek projenin planlanan zamana uygun bir şekilde ilerlediğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel iftira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN