Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye yatırımın kapılarını açtı

İtalyan enerji firması Techint Türkiye'ye yatırım yolunda. Bölge Genel Müdürü Pablo Videla, "Türkiye bize yeni kapılar açıyor, 10 yıllık strateji sunuyor. Birçok alanda yatırım için görüşüyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 23.5.2015
Türkiye yatırımın kapılarını açtı
İtalyan enerji ve mühendislik firması Techint'in Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölgesi Genel Müdürü Pablo Videla, yatırım yapmak üzere geldikleri Türkiye'de birçok kapının kendilerine açıldığını söyledi. Türkiye'nin bölgesinde bir istikrar merkezi olduğunu söyleyen Videla, "Türkiye'nin bir planı var. 10 yıllık strateji sunuyor" diye konuştu.

'ORTAK İŞ YAPABİLİRİZ'
Tüm bu olumlu şartlar nedeniyle Türkiye'de birçok kamu ve özel sektör şirketiyle enerji alanında yatırım için görüşmeler yaptıklarını vurgulayan Videla şöyle konuştu: "Türkiye'nin büyüme rakamları oldukça etkileyici. Yabancı yatırıma herkes açık. Enerjide bir köprü olmaya aday. Burada inşaattan işletmeciliğe kadar geniş yelpazede hizmet sunmak istiyoruz." Türk firmaları ile üçüncü ülkelerde çalışma konusunda adımlar atabileceklerinin de sinyalini veren Videla, kültürlerin çok yakın olduğunu da dile getirdi.

BÖLGEYİ TANIYOR

Techint, Latin Amerika'da faaliyet gösteren en büyük çelik üreticilerinden biri. 2014'te ciroda petrol fiyatlarındaki gerileme nedeniyle duraklama beklentisinde olduklarını söyleyen Videla, "Meksika, Şili, Brezilya ve Avrupa'da devam eden projelerimiz var. 25 yıldır Körfez ülkelerinde faaliyet gösteriyoruz. Bölgeye yabancı değiliz" dedi.

'DOĞALGAZDA ÖNEMLİ FIRSATLAR VAR'
"Türk şirketleri verimli çalışıyor. Geçmiş tecrübelerimizde işini iyi yapan ve yetişmiş insan gücü iyi olan ekiplerle çalıştık" diyen Videla, doğalgaz konusunda Türkiye'de önemli fırsatların olduğunu söyledi. İran'ın nükleer müzakereler sonrası yatırım için cazip hale geleceğini de aktaran Videla, "1970'lerde İran'da işlerimiz vardı. Şimdi ambargoların kalkması nedeniyle yeniden önemli bir hedef pazar haline geldi. İran üzerindeki ambargo kalkınca kesinlikle orada çalışmak istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yatırımın kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN