Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmurda Venedik olan İzmir'e bak

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Yağmurda Venedik olan İzmir'e bak

Mamak'ta Kentsel Dönüşüm Töreni'nde konuşan Başbakan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na sert çıktı: Sen git önce yağmur sularıyla Venedik'e dönüşen İzmir'in çaresine bak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Mamak'ta dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birinin açılışını yaptı. Bin 56 adet konutu vatandaşa dağıtan Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı proje için de "81 ilin adını sayamayan CHP Genel Başkanı da 82'nci il kuracağız diyor. Sen git önce yağmur sularıyla Venedik'e dönüşen İzmir'in çaresine bak" dedi. Başbakan Davutoğlu, yeni konutlara hak kazanan vatandaşlara dairelerini dağıttı. Davutoğlu, kendisini karşılayan Mamaklılara da şunları söyledi:

MAMAK HAPİSHANE VE ÇÖPLÜKTÜ:
Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkın adı Mamak'tır. Mamak cezaeviyle, çöplükle anılıyordu. Ama şimdi Mamak, kentsel dönüşümle, büyümeyle, insanca yaşamayla anılıyor. Mamak Cezaevi'nde bir işkence vardı ama dışarıda da bir başka işkence yapılıyordu. Hapishaneyle anılan semtler yükselen Türkiye'nin güzel semtleri olarak anılıyor.

7 MİLYON METREKARELİK DÖNÜŞÜM:
Eski Türkiye'de eskiler vatandaşı sadece seçim zamanı hatırlanan oy kaynağı olarak görüyorlardı. Şimdi vatandaş artık ailemizin bir parçası, zihnimizin en müstesna köşesinde yeri olan aziz kardeşlerimiz. İşte bugünkü proje bunun tarihi bir örneği. Dile kolay 7 milyon metrekarelik muazzam bir kentsel dönüşüm, dünyanın en büyüklerinden. Şimdi yeni bir şehir zihniyetini hayata geçirmek için yola çıkıyoruz. Bu yeni şehir zihniyetinde çöplükler, gecekondular, insan onuruna yakışmayan hiçbir yapılaşma olmayacak. İşte şimdi 50 bin konutluk proje... Benzer bir projeyi İstanbul Esenler'de temelini atmıştık. Yani İstanbul ve Ankara güzellikte yarışıyor. 81 ilin adını sayamayan CHP Genel Başkanı da 82'nci il kuracağız diyor. Sen git önce yağmur sularıyla Venedik'e dönüşen İzmir'in çaresine bak.

BİZ "DEVLET BURADA" DİYORUZ:
2002'den itibaren kim "devlet nerede" derse "devlet burada" diyen AK Parti kadroları var. Devlet milletin üstünde değil, devlet millete hükümran değil, devlet millete hizmetkar oldu. İşte devlet burada, 13 bin gecekonudaki vatandaşımızın 8 bin 288'i ile anlaşma sağlandı. Diğerleriyle de kademeli şekilde anlaşma sağlandı. 5 bin 150 konutun bin 196'sını daha önce teslim etmiştik, bugün bin 56'sını inşallah kura ile teslim edeceğiz. Toplamda 5 bin 150 konutun inşallah bu yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor

BİN 56 KONUTUN KURASI ÇEKİLDİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve diğer yetkililerle birlikte, konuşmasının sonunda yapımı tamamlanan bin 56 adet konutun kura çekilişini yaptı. Davutoğlu sembolik olarak, birinci etapta oturacak olan Hasan Akpınar isimli vatandaşın kurasını da çekti. Akpınar isimli vatandaşa A Blok, 4'üncü kattan 23 numaralı daire isabet etti.

MAMAK'A 200 YATAKLI HASTANE
Mamak'a inşallah 200 yataklı akıllı hastane kazandırıyoruz. Birileri Mamak'a hapishane yapar işkence yapar bu eski Türkiye. Birileri de akıllı hastane yapar şifa verir, bu da yeni Türkiye. Yeni Türkiye şifa dağıtan bir şifahane. Gerçekten bu projenin inşallah tamamlanmasıyla Mamak'ın görüntüsü ve hayat standardı çok değişecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmurda Venedik olan İzmir'e bak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN