Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalimanı bölgeye eğitim uçurdu

Geçen hafta açılan Ordu-Giresun Havalimanı bölgenin eğitim çıtasını da yükseltecek. BAU Üniversitesi akademisyenleri günübirlik seyahatlerle bölgedeki öğretmenlere eğitim verecek

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Havalimanı bölgeye eğitim uçurdu
Türkiye'nin prestij projelerinden olan Ordu-Giresun Havalimanı bölgenin eğitim çıtasını da yükseltecek. Havalimanıyla eş zamanlı açılan Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Kampusu'nda bölge öğretmenlerine İstanbul'dan gelen akademisyenler eğitim verecek. Öğretmen yetiştirme modeline daha yenilikçi bir yaklaşım getirmek için bir süredir Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından uygulanan 'Okulda Üniversite' modeli yeni havalimanı sayesinde Ordu ve Giresun'a da taşınacak. BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi akademisyenleri günübirlik seyahatlerle bölgedeki öğretmenlere tecrübelerini aktaracak.

ÖĞRETMEN YETİŞECEK
'Okulda Üniversite' modeli ile öğretmen adayları eğitimlerinin bir bölümünü üniversite kampusunda, ilerleyen dönemleri ise ilk, orta ve lise öğrencileriyle birlikte okullarda geçiriyor. Türkiye'de ilk kez uygulanan modelde öğrenciler, ilk 2 yıl üniversitede alacakları temel eğitimin ardından 3'üncü yıl 'Yardımcı Öğretmen' olarak işbirliği yapılan okullardan seçilen öğretmenle birlikte derslere giriyor. Tecrübe kazanan 'Yardımcı Öğretmen'ler, üniversite eğitiminin son sınıfında ise bu kez başka bir öğretmenin yanında 'Aday Öğretmen' statüsüne yükseliyor. 'Aday Öğretmen'ler, sınıflarda haftada bir gün ders vermeye başlıyor ve tecrübe kazandıkça tam gün öğretmenlik yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalimanı bölgeye eğitim uçurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN