Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomi gazetecilerine ödül

EGD'nin dağıttığı "Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu. Önceki gün düzenlenen etkinliğe iş dünyası da büyük ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 12.6.2015
Ekonomi gazetecilerine ödül
Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel "Yaza Merhaba" etkinliği ve "Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" töreni, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda Park Bosphorus Hotel İstanbul ve Sony Xperia katkılarıyla gerçekleştirildi. Etkinliğe aralarında THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç, İSO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir gibi isimlerin yer aldığı iş dünyası temsilcileriyle EGD üyeleri ve davetliler katıldı. Törende konuşma yapan Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın, ekonomi gazetecilerini kutlayarak, programa katılımın ve heyecanın ekonominin ne kadar iyi yolda olduğunu gösterdiğini söyledi.

MODELİMİZ ÖRNEK OLMALI
Önceleri sadece Ankara'yı takip eden ekonomi basınının daha sonra İstanbul ve Anadolu'yu, şimdi de dünyayı izlediğini belirten Aydın, "Onlar bizi, biz onları izliyoruz ve aramızda sağlıklı bir iletişim var" dedi. EGD Başkanı Celal Toprak ise, "Farklı düşüncelerde olmamıza karşın ekonomi gazeteciliğinde bir araya geldik. EGD modelinin Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum" dedi.

Birçok kategoride seçim yapıldı
EGD ödülleri, en iyi haber, en iyi söyleşi, en iyi ekonomi programı gibi birçok kategoride sahiplerini buldu. Ödüller sadece yazılı basın değil, radyo, televizyon ve internet alanında da verildi. Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım da ekonomi gazetecilerini meslektaşı gibi gördüğünü ifade ederek, "Faaliyetlerinizin desteklenmesi için yapılması gerekenleri önemsiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi gazetecilerine ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN