nin zammı kesinleşti

Giriş Tarihi: 19.6.2015 10:14 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 10:50
Emeklinin enflasyon zammı kesinleşti

Memur ve memur lerinin Temmuz'da farkı alacağı kesinleşti. Yaklaşık 4.4 milyon kişi farkın ne olacağını, ve emeklileri ise enflasyon zammını bekliyor.

Milyonlarca ve memurun Temmuz zammı için geri sayım başladı. İlk 5 aylık verileri, bu zammın ipuçlarını veriyor. Ocak-Mayıs enflasyonunun yüzde 5.30 çıkmasıyla, 2.5 milyonu memur, 1.9 milyonu memur emeklisi olmak üzere toplam 4.4 milyon kişinin enflasyon farkı alacağı kesinleşti. Böylece memurlar ve memur emeklileri Temmuz'da hem yüzde 3'lük toplu sözleşme zammı hem de enflasyon farkı alabilecek. Ancak farkın ne kadar olacağı, enflasyonun belli olmasıyla ortaya çıkacak.

SEYYANEN DE VAR
Haziran enflasyonu, memurlar ve memur emeklilerinin yanı sıra, 8.9 milyon ve emeklisi için de büyük önem taşıyor. Çünkü SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin Temmuz zammı, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar olacak. Ocak-Haziran enflasyonu ne çıkarsa, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de o kadar zam alacak. İlk 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin zammı yüzde 5.30 olarak görünüyor. Haziran ayı enflasyonuna göre zam oranı azalacak ya da artacak.

% 5 GARANTİ
Haziran enflasyonu, memurlar ve memur emeklilerinin yanı sıra, 8.9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi için de büyük önem taşıyor. Çünkü SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar olacak. İlk 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 5.30 olarak görünüyor. Haziran enflasyonu zammı belli edecek.

TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emeklinin enflasyon zammı kesinleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN