Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk 'Çipras'ı yedirmeyiz' dedi

Dün Avrupa Birliği ile tarihinin en kritik toplantısını yapan Yunanistan'da halk sokaklardaydı. Binlerce kişi Başbakan Çipras'a, "Korkmuyoruz ve geri adım atmıyoruz" sloganları ile destek verdi

Giriş Tarihi: 19.6.2015
Halk 'Çipras'ı yedirmeyiz' dedi
Avrupa Maliye Bakanları dün Yunanistan'ın ve Euro Bölgesi'nde kalıp kalmayacağı yönünde kritik bir toplantı yaptı. Toplantıdan anlaşma çıkması ihtimali çok düşük gözükürken önceki gece Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Başbakan Aleksis Çipras başbakanlığındaki hükümete destek gösterileri düzenlendi. Parlamento binasının da bulunduğu Sintagma Meydanı'nda toplanan binlerce gösterici, "Hayatlarımız kreditörlere ait değil", "Korkmuyoruz ve geri adım atmıyoruz" şeklinde slogan attı. Sosyal medya üzerinden çağrı yapılarak gerçekleştirilen gösteride, "Artık kontrol bizde. Memorandumlara karşı hep birlikte mücadele edeceğiz" mesajı verildi.

TEHDİTLERE BOYUN EĞMİYORUZ

Gösteride, Meclis Başkanı Zoi Kostantopulu ve İçişleri Bakanı Nikos Vuçis'in yanı sıra bazı SYRİZA milletvekilleri de yer aldı. SYRİZA tarafından yapılan açıklamada, "Yunan halkının desteğinin müzakerelerdeki en güçlü silah olduğu" kaydedildi. Açıklamada, "Bugün meydanlarda toplanan halk, korku ve tehditlere boyun eğmiyoruz mesajı verdi" ifadeleri kullanıldı. Dün ayrıca IMF Başkanı Christine Lagarde, "Yunanistan 1 Temmuz'da IMF'ye karşı temerrüte düşmüş olacak, umarım bu gerçekleşmez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk 'Çipras'ı yedirmeyiz' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN