Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ların elindeki para bugünlerde bitecek!

Ekonomi Bakanı, “ların elindeki mevduatların yalnızca birkaç gün daha yeteceğini" belirtti.

Giriş Tarihi: 6.7.2015 15:58
Bankaların elindeki para bugünlerde bitecek!
'ye konuşan Ekonomi Bakanı, "ların elindeki mevduatların yalnızca birkaç gün daha" yeteceğini belirtti.

Yunanistan'da referandumdan "Hayır" kararı çıkarken, Avrupa Merkez Bankası'nın nakit akışına izin vermeyeceği endişesi taşıyan bankacılar, kreditörlerle bir an önce anlaşmanın kendileri için acil ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Ülkedeki bankacılık sisteminin sorunlarını ve geleceğini değerlendiren ve adının açıklanmasını istemeyen bir üst düzey banka yetkilisi, kreditörler ile Yunan hükümetinin bir an önce anlaşmasının kendileri için bir acil ihtiyaç olduğunu belirterek, "Anlaşma olmazsa sorunlar her geçen gün büyüyor. Ülkenin bütün kredi sistemi çökebilir" dedi.

Öte yandan, geçen hafta, Yunan İhracatçıları Birliği ülkedeki sermaye kontrolleri uygulamasının ihracatçılara haftalık 80 milyon avro kaybettireceğini bildirmişti. Birlik yaptığı açıklamada, para transferleri konusunda zorluklar yaşandığını belirterek, ülkenin ihracat ve ithalatında düşüş olacağını öngörmüştü.

Yunanistan'da pazartesi günü bankaların büyük kısmı kapalı. Bununla birlikte bazı bankaların, vatandaşların elektronik transfer yapmasına yardımcı olmak için açık bulunduğu gözlendi. Vatandaşlar ise 'lerde kuyruklar oluşturarak para çekmeye devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankaların elindeki para bugünlerde bitecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN