Madenciye sigorta güvencesi

Giriş Tarihi: 7.7.2015
Madenciye sigorta güvencesi

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, 'Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası' ile madenci ve ailelerinin geleceğinin güvence altına alınmasının önemli bir adım olduğunu söyledi

Maden kazaları yaklaşık 1 yıl önce Türkiye'yi sarsan Soma ve Ermenek'le sembolleşti. 1941'den bu yana Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki kömür ve diğer maden ocaklarında meydana gelen kazalar nedeniyle 3 binden fazla kişinin hayatını kaybetti. Maden ve taş ocakçılığının Türkiye'de iş kazalarının en fazla yaşandığı sektör olduğunu belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen şunları söyledi: "Yürürlüğe giren Maden Yasası ile madenlerdeki çalışma koşulları ve güvenlik koşullarında pek çok iyileştirme yapılırken 'Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası' ile madenci ve ailelerinin geleceğini güvence altına alıyoruz" dedi.

AKSİGORTA İLE MADENCİLERİN GELECEĞİ GÜVENCE ALTINDA
Soma ve Ermenek'te yaşanan faciaların ardından gündeme gelen ve 6 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası' kapsamında Aksigorta, yeni ürününü uygulamaya koydu. Kişi başı yıllık primi 749 lira olan ürünün teminat tutarı 150 bin lira. 'Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası'nın sakatlık ve ölüm olmak üzere iki tip teminatı bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madenciye sigorta güvencesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN