Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 20 emekliyi kapı dışarı etti

Giriş Tarihi: 10.7.2015
CHP, 20 emekliyi kapı dışarı etti
Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emekliye çift ikrâmiye vaadini erken unuttu. Partide çalışmaya devam eden 20 civarında emekli personel kapı dışarı edildi. CHP MYK'nın tasarruf gerekçesiyle aldığı kararın ardından emekli personel işten atılırken, partide örgütlü Tez Koop İş Sendikası ve parti yöneticileri, işten atılanların durumunu görüşmek üzere önümüzdeki hafta başında bir araya gelecek. İşten atılan personel ise parti yönetimi ve Kılıçdaroğlu'na tepkisini "Emekliye bayramda ikrâmiye vaat ediyorlardı. Bayram öncesi bizi işten atarak ikrâmiye vermiş oldular!" şeklinde gösterdi.

CHP'NİN BAYRAM HEDİYESİ!

CHP MYK'da alınan karar doğrultusunda, partide Önder Sav ve Deniz Baykal döneminden bu yana çalışan şoför, muhasebe, basın gibi birimlerde çalışan 20 kadar personel Ramazan Bayramı öncesinde işten çıkarıldı. Personele işten çıkarılma gerekçeleri "küçülme ve harcamaların azaltılması, tasarrufa gidilmesi" şeklinde açıklandı. CHP MYK'da alınan karar hemen uygulamaya konulurken Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala işten çıkarılan personel isyan etti. İşten çıkarılanlar kendilerine tasarrufun gerekçe gösterilmesine rağmen, kısa bir süre önce yeni personel alımı yapıldığını, yeni işe alınanların bir bölümünün deneyimsiz ve bazı yöneticilerin yakınları olduğunu öne sürdü.

İŞLERİN DEN OLDULAR
İşten çıkarılan personel ise Kılıçdaroğlu'nun seçim meydanlarında en çok emeklilere verdiği ikramiye vaadi ile oy istediğini, şimdi de koalisyon görüşmelerinde olmazsa olmaz koşul olarak emeklilere ikramiyeyi görüşme masasına getireceğini hatırlatarak "Biz de emekliyiz. Yıllardır partiye emek vermiş insanlarız. İkramiye vaadini tutmasını beklerken işimizden olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP, 20 emekliyi kapı dışarı etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN