Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki kişiden biri emeklilikteki standartlarından kaygılı

Giriş Tarihi: 10.7.2015
İki kişiden biri emeklilikteki standartlarından kaygılı
AvivaSA ortağı Aviva ile birlikte, aralarında Türkiye'nin de olduğu 12 ülkeyi kapsayan bir araştırma yaptı. Buna göre, Türklerin yarıdan fazlası emeklilik döneminde bugünkü yaşam standardını koruyamayacağı endişesini yaşıyor. Türk halkının çalışan işgücünün yüzde 50'si ise emekliliğinde de çalışmak zorunda kalacağını düşünüyor. Emekli olduktan sonra yaşam standartlarını korumanın en iyi yolunun Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) yatırım yapmak olduğuna dikkat çeken AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Eredenk Kurdaş, "Amacımız insanları belirsizlik korkusundan kurtarmak" dedi.

5.5 MİLYON KİŞİ BES'TE
Kurdaş, şu bilgileri verdi: "Türkiye'de BES, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünde 42 milyar TL'yi geçti. Halihazırda 5.5 milyonu aşkın kişi, BES zincirine girmiş durumda. AvivaSA'nın fon büyüklüğü ise devlet katkısı dahil 8 milyar TL'yi, katılımcı sayısı 780 bin kişiyi aştı."

KİŞİSEL BİR PLAN GEREKİYOR
Kurdaş, yaşam standardı beklentisinin en hızlı arttığı OECD ülkelerinden biri olan Türkiye'de; ortalama yaşam süresi, emeklilik yaşı ve emekli olarak geçirilecek süreler dikkate alındığında, kişisel ihtiyaçlara uygun bir emeklilik planının yapılması giderek daha önem kazanıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kişiden biri emeklilikteki standartlarından kaygılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN