Kibar, Sicpa'daki hisseyi İsviçrelilere satıyor

Giriş Tarihi: 15.7.2015
Kibar, Sicpa'daki hisseyi İsviçrelilere satıyor
2007'de İsviçre merkezli Sicpa Grubu ile işbirliğine giden ve kaçak malların yakalanması alanında ortaklık yapan Kibar Holding, Sicpa Assan Ürün Güvenliği adlı şirketteki yüzde 50 hissesini satışa çıkardı. İsviçreli ortağıyla masaya oturan Kibar Holding'in iştiraki Sicpa Assan, kamu ve özel sektör için önem taşıyan marka güvenliği ve ürün izleme-takip sistemleri konusunda yüksek teknoloji çözümleri sunuyor. Sahte ve kaçak ürünlerin önlenmesini sağlamak amacıyla kurulan firma, 2007'de 5 yıllık bandrol üretim ihalesini, 327 milyon lira teklif vererek almıştı.

BANKNOTA MÜREKKEP ÜRETİYOR
Şirket, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan tütün ve alkollü içki ürünlerinde Bandrollü Ürün İzleme ve Takip Sistemi'nin kurulması ve işletilmesi alanında hizmet veriyor. Kibar Holding'in hisse sattığı Sicpa Grubu ise 1927'de kuruldu. Banknot ve değerli evrak güvenliğinde uzman olan firma, güvenlik mürekkepleri üretiyor.

190 ÜLKE PARASINDA VAR
5 kıtada faaliyet gösteren İsviçreli şirket, 1950 yılında ilk kez kullanılan 190 ülkedeki merkez bankasının banknotlarına mürekkep satıyor. Pasaport, çek gibi değerli dökümanlara da güvenlik mürekkebi üreten firma 3 binden fazla çalışanı istihdam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kibar, Sicpa'daki hisseyi İsviçrelilere satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN