Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Legoland İstanbul'a geldi

Turkuazoo'yu satın alarak Türkiye'ye giriş yapan İngiliz Merlin Entertainments Group, Legoland Discovery Centre'ı da İstanbul'a getirdi. Şirket yakın zamanda Madame Tussauds'yu da Türkiye'ye getirecek

Giriş Tarihi: 18.7.2015
Legoland İstanbul'a geldi
Avrupa'nın en büyük eğlence şirketi İngiliz Merlin Entertainments Group, İstanbul Forum içerisinde yer alan dev akvaryum Turkuazoo'yu satın alıp SeaLife markasına dönüştürdükten sonra şimdi de bir diğer markası Legoland Discovery Centre'ı İstanbul'a getiriyor. Merlin Entertainments Group Yeni Açılışlar Sorumlu Direktörü James Burleigh, siyasi belirsizliklere rağmen Türkiye'ye güvendiklerini ve uzun vadeli baktıklarını belirterek, "Türkiye pekçok siyasi krizle mücadele etti. Dolayısıyla koalisyon görüşmeleri ya da erken seçim bizim için risk taşımıyor. Her ülkede siyasi dalgalanmalar oluyor. Legoland Discovery Centre'ı 30 Temmuz'da açıyoruz" dedi. Burleigh, ilerleyen dönemde Midway Attractions olarak tanımladıkları kategorileri içerisinde yer alan diğer markaları Madame Tussauds, The Eye Brand (London Eye, Sydney Tower Age, Orlando Eye gibi) ve Dungeons'ı da Türkiye'ye getirmek istediklerini açıkladı. Türkiye'nin özellikle yeni doğan ve genç nüfus açısından aileyle birlikte eğlence pazarının çok hızlı büyüdüğü bir ülke olduğunu belirten Burleigh, "Potansiyeli değerlendireceğiz" diye konuştu.

İLGİYE GÖRE KARAR VERECEKLER
Madame Tussauds'yu turistlere hitap edecek bir alanda açmak istediklerini dile getiren Burleigh, Legoland Discovery Centre'ın göreceği ilgiye göre Madam Tussauds'yu İstanbul'da ne zaman açacaklarına karar vereceklerini kaydetti. Türkiye'de eğlence temalı kurulan alanların her birinin farklı bir konseptte olduğuna dikkat çeken Burleigh, pastanın sürekli büyüdüğünü söyledi.

40 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Tamamı 3 bin metrekare alan üzerine kurulu Türkiye'nin ilk Legoland Discovery Centre'ı 30 Temmuz'da Forum İstanbul içerisinde açılıyor. 40 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen alan içerisinde 2 milyon Lego parçası ile Doğu Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk Lego mağazası da olacak. Merkezde yıllık üyelik 80 ve 95 TL arasında değişecek.

YETİŞKİNLERE ÖZEL LEGO
Legoland Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner ise, yetişkinlerin çocuksuz, çocukların da yanlarında yetişkin olmadan giremeyeceği eğlence merkeziyle ilgili, "Ebeveynler çocuklarla vakit geçirebilsinler diye uğraştık" dedi. Merkezde yetişkinler için özel Lego geceleri düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Legoland İstanbul'a geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN