Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell ve Huawei 5G’de işbirliğine gidiyor

Turkcell ve Çinli Huawei, 5G'de stratejik işbirliği yapmak için mutabakat anlaşması imzaladı. İşbirliği kapsamında şirketler, yeni nesil kablosuz ağ olan 5G'de küresel standartlara ortak çalışmayla ulaşacak

Giriş Tarihi: 1.8.2015
Turkcell ve Huawei 5G’de işbirliğine gidiyor
Turkcell ve Çinli teknoloji devi Huawei, 5G olarak bilinen yeni nesil kablosuz teknolojilerin geliştirilmesine yönelik stratejik işbirliğine gitti. Şirketler, 5G teknolojileri üzerinde ortak çalışma, araştırma ve geliştirmeye yönelik işbirliği için karşılıklı bir mutabakat anlaşması imzaladı. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ping Guo tarafından imzalanan anlaşma kapsamında iki şirket, stratejik ortaklıklarını bir üst aşamaya taşırlarken, özellikle 5G teknolojilerinin araştırılması ve geliştirilmesine yönelik gelecekteki işbirliğini artıracak imkânları belirleme konusunda da önemli bir adım atmış oldu.

KULLANICI DENEYİMİ

Turkcell ve Huawei, 5G teknolojileri ile ilişkili araştırma geliştirme çalışmalarının, sektördeki gelişmelerin, küresel 5G standartlaştırma süreçlerinin paylaşılmasına, Türkiye pazarındaki ihtiyaçların analiz edilmesine yönelik düzenli toplantı ve atölye çalışmaları gerçekleştirmeyi hedefliyor. Şirketler, 5G üzerinde yapacakları ortak Ar-Ge çalışmalarıyla nesnelerin kesintisiz ve daha güçlü iletişim kurdukları bir dünya için son kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça konuyla ilgili şunları söyledi: "Turkcell olarak en gelişmiş 5G teknolojilerini şekillendirmek ve uygulamak konusunda kararlıyız. Huawei ile ortak olarak hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı hedefliyoruz. Şirketlerimiz ayrıca Ar-Ge alanındaki işbirliği fırsatlarını da kollayacak ve inceleyecek. 5G alanında dünyadaki tüm iş ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz." Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ping Guo ise "Hem Türkiye'nin hem de bölgesinin inovatif lideri Turkcell, her zaman yeni fikirler ve çözümler yaratıyor. Biz ise Turkcell'le işbirliğimizi önümüzdeki dönemde daha da güçlendirmek istiyoruz. 5G teknoloji ve mimarisi, 4G ile kıyaslandığında oldukça farklı olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell ve Huawei 5G’de işbirliğine gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN