Başbakandan ette indirim talimatı

Et fiyatları EKK'da masaya yatırıldı. Fiyatların makul seviyeye çekilmesini isteyen Başbakan Davutoğlu, "Krizi çözün" talimatı verdi

Giriş Tarihi: 8.8.2015
Başbakandan ette indirim talimatı
Son dönemde hızla artan et fiyatları Çankaya Köşkü'nde toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun (EKK) ana gündemini oluşturdu. Toplantıda, et fiyatlarının makul seviyeye çekilebilmesi amacıyla kısa ve orta vadede alınacak önlemler değerlendirilirken, yerli üreticinin korunması için tedbirler görüşüldü. Toplantıya başkanlık yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, yetkililere "Krizi çözün" talimatı verdi. Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre EKK üyesi bakanlar, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş ve ilgili bürokratların katılımıyla gerçekleşen toplantıda Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Enflasyon Raporu'yla ilgili bilgi verdi. Sıra Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi'nin sunumuna geldiğinde kurula et piyasasıyla ilgili alınan tedbirler hakkında bilgi verildi.

FİYATLAR TAKİPTE
Toplantıda Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) aldığı tedbirler de masaya yatırıldı. Başbakan Davutoğlu, vatandaşların aile bütçesinde önemli ağırlığı olan gıda harcamalarını hafifletmek amacıyla, genel enflasyon oranının üzerinde artış gösteren tüm gıda fiyatlarının yakından takibi ve bu konuda gerekli tedbirlerin gecikmeksizin alınması talimatını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakandan ette indirim talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN