Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komşudaki kriz en çok Almanya'ya yaradı

Almanya'nın krizinden 100 milyar Euro fayda sağladığı iddia edildi

Giriş Tarihi: 10.8.2015 16:55
Komşudaki kriz en çok Almanya'ya yaradı
Alman ekonomistler tarafından yapılan bir çalışma, Almanya'nın krizinden fayda sağlayan ekonomilerin başında geldiğini gösterdi.

100 MİLYAR EURO FAYDA SAĞLADI


Economic Research Leibniz tarafından desteklenen araştırmaya göre, krizin faiz yükünü düşürmesine bağlı olarak Alman hükümeti yaklaşık 100 milyar Euro fayda sağladı. Bu, Almanya'nın Yunanistan'a sağladığı yardımın üzerinde bir rakam.

Müzakereleri devam etmekte olan ve Yunanistan'ı ülkedeki varlıkların neredeyse tamamen özelleştirilmesi gibi bir dizi ağır uygulamaya mecbur bırakan 3. kurtarma paketi kapsamında ülkeye 86 milyar Euro kredi verilmesi planlanıyor.

Almanya, Yunanistan ile uluslarası kreditörler arasında 3'ncükurtarma programı üzerinde müzakerelerin aceleye getirilmesini istemiyor.
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert yaptığı açıklamada,"Yunanistan ile uluslararası kreditörler arasında müzakerelerin hızla bir sonuca ulaşmasını arzu ediyoruz, ancak üzerinde anlaşılacak kurtarma programının 3 yıl vadeli olacağını unutulmamalı ve müzakereler aceleye getirilmemeli. Geniş kapsamlı reform ve ek tedbirler içerek, işbirliği için uzun vadeli temel oluşturacak bir program ortayakonmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komşudaki kriz en çok Almanya'ya yaradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN