Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile danışmanlığı vurgunu

"Memuriyet garantili iş" diye pazarlanan aile danışmanlığı kursları vurgun kapısı oldu. Binlerce kişi boş vaatlerle dolandırılınca bakanlık harekete geçti

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Aile danışmanlığı vurgunu
Türkiye'de yeni bir uygulama olan "aile danışmanlığı" ile ilgili sertifika programları düzenleyen kursların "iş ve memuriyet" vaat ederek kursiyer toplaması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık, söz konusu kurslarla hiçbir ilgisinin olmadığını, sertifika alan kimseyi "memur" ya da başka bir pozisyonda istihdam etmediklerini açıkladı.

3 BİN TL ÜCRET

Logosunun reklamlarda kullanıldığını tespit eden bakanlık, hukuksal işlem başlatacağını da bildirdi. 3 bin liranın üzerinde ücretlerle kursa gidip, hayalleri boşa çıkan insanlar bakanlığı arayarak, "Bize iş garantisi vaat ettiler. Bakanlıkta direkt işe alınacağımızı söylediler" şikâyetini iletti. Vatandaşları uyaran bakanlık, "Başlattığımız "Aile Sosyal Destek Programı- ASDEP" çevresinde zorunlu aile danışmanı alınacağı yanlış bir yorumdur. ASDEP kapsamında istihdam edilecek personele "aile sosyal destek görevlisi" denilecek, Bu kişiler kadro karşılığı istihdam edilmeyecek ve işe alımda aile danışmanlığı sertifikası zorunluluğu bulunmayacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile danışmanlığı vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN