'dan Airbus'a dev siparişi

Giriş Tarihi: 18.8.2015 17:51
Hindistan'dan Airbus'a dev uçak siparişi

'ın IndiGo havayolları, 250 la Airbus'a tek seferdeki en büyük siparişini verdi.

'ın IndiGo Havayolları 250 la Airbus'a tek seferdeki en büyük siparişini verdi.

Airbus tarafından yapılan açıklamada, IndiGo Havayollarıyla 250 adet A320neo tipi uçak siparişi için anlaşıldığı bildirildi.

Hindistan'ın en büyük havayolu şirketi olan IndiGo, böylece Airbus'a tek seferdeki en büyük siparişini vermiş oldu. IndiGo şirketinin siparişi, uçakların liste fiyatlarına göre yaklaşık 26,5 milyar doları buluyor.

IndiGo Havayolları Başkanı Aditya Ghosh, yaptığı açıklamada, yeni siparişlerin şirketlerinin uzun dönemde gelişmesine katkı sağlayacağını belirterek, "Filoya eklenecek, yakıtta verimli A320neo uçakları ile daha fazla müşteriye ve yeni piyasalara açılacağız" ifadesini kullandı.

Ghosh, Indigo'nun 2005 yılında Airbus'a 100 adet A320s tipi uçak siparişi verdiğini anımsatarak, bu siparişlerin tamamının kendilerine teslim edildiğini kaydetti.

Airbus açıklamasına göre, A320neo uçakları yeni motoru ve kanat teknolojileriyle yakıt tüketiminde yüzde 15 civarında tasarruf sağlıyor.

Şimdiye kadar A320 tipi 11 bin 800 uçak siparişi alındığı belirtilen açıklamada, siparişlerden 6 bin 600'ünün teslim edildiğini bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hindistan'dan Airbus'a dev uçak siparişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN