Saxo Capital Markets Ülke Başkanı Savaş Divanlıoğlu oldu

Saxo Bank, Savaş Divanlıoğlu'nun Saxo Capital Markets Türkiye Başkanlığı'na atandığını açıkladı. Divanlıoğlu, bankanın Türkiye'deki operasyonlarından sorumlu olacak ve Saxo Bank Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkanı Emmanouil Lemonakis'e bağlı çalışacak.

Giriş Tarihi: 24.8.2015 18:33 Güncelleme Tarihi: 24.8.2015 18:34
Saxo Capital Markets Ülke Başkanı Savaş Divanlıoğlu oldu

Kariyerine 1997 yılında Amerika'da Citigroup merkezinde başlayan Divanlıoğlu, 2001 senesinde Citibank A.Ş. Türkiye'ye tayin oldu ve 2006 senesine kadar Citibank A.S. Türkiye bünyesinde çeşitli departmanlarda Genel Müdür Yardımcılığı ünvanıyla kurumsal bankacılık yaptı. 2006 senesinde Citigroup iştiraki Citi Menkul Değerler A.Ş'yi kuran ve Genel Müdürlüğü'nü yapan Divanlıoğlu, 2010 yılında XTB Menkul Değerler A.Ş'nin CEO'su ve yönetim kurulu üyesi oldu ve 5 yıl da burada görev yaptı.

Robert Koleji mezunu olan Divanlıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde okuduktan sonra Penn State Üniversitesi'nde finans üzerine MBA yaptı. Atamayla ilgili değerlendirme yapan Emmanouil Lemonakis, şunları söyledi: "Savaş Divanlıoğlu bize katıldığı için çok heyecanlıyız. Finans piyasalarının hem bireysel hem de kurumsal segmentlerinde sahip olduğu deneyim, Saxo Bank için stratejik öneme sahip. Türkiye'deki büyüme fırsatlarını yakalarken çok önemli olacak. Divanlıoğlu'nun bize katılmasıyla birlikte yatırım işlemlerinin geleceğini şekillendiren ve küresel piyasalara erişmek isteyen sofistike yatırımcılarla kurumların tercih ettiği platform olma hedefimiz devam ediyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saxo Capital Markets Ülke Başkanı Savaş Divanlıoğlu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN