Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı esnafın kredi borçlarına

'daki nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarların bazı kredi borçlarının faizsiz ertelenmesine yönelik süre 1 yıl uzatıldı

Giriş Tarihi: 27.8.2015 09:39
Somalı esnafın kredi borçlarına erteleme
'da 301 madencinin hayatını kaybettiği nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarların bazı kredi borçlarının faizsiz ertelenmesine yönelik sürenin 1 yıl uzatılması kararlaştırıldı.

Manisa'nın Soma ve Kırkağaç ilçelerinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların Türkiye Halk Bankası AŞ tarafından Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine bağlı bölge birliklerine ortak olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararları kapsamında olan kredi borçlarının ertelenmesine dair kararda değişiklik yapılmasına ilişkin düzenleme, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, esnaf ve sanatkarların daha önce ertelenen kredi borçları, belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde bankaya yazılı talepte bulunulması halinde 13 Mayıs 2015'ten itibaren faizsiz olarak 1 yıl ertelenecek. Buna bağlı olarak kredi itfa tablosu doğrultusunda, kalan taksitler de birer yıl ötelenecek.

ye ilişkin talepler 1 ay içerisinde bankaya yazılı olarak bildirilecek.

Esnafın söz konusu kredi borçları 13 Mayıs 2014'ten itibaren 1 yıl ertelenmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Somalı esnafın kredi borçlarına erteleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN