Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik sigortasında yeni genel şartlarla sigortalının içi rahat

Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, yeniden düzenlenen genel şartlarla birlikte trafik sigortasında teminat dışı kalan noktaların netlik kazandığını söyledi

Giriş Tarihi: 28.8.2015
Trafik sigortasında yeni genel şartlarla sigortalının içi rahat
Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, yürürlüğe giren zorunlu trafik sigortasındaki yeni genel şartlarla trafik sigortasındaki bazı uygulamaların tam anlamıyla netlik kazandığını dile getirdi. Geçmişte bazı hasarların teminat kapsamına girip girmediğinin tam anlaşılamadığını söyleyen Ayhan, bazı hasarların ise teminat dışı olduğunun bilinmesine rağmen çok açık yazılmadığı için tereddütler yaşandığını hatırlattı. Ayhan, "Hazine Müsteşarlığı'nın attığı her adımda birinci öncelik vatandaştır. Ondan sonra sigorta şirketleri, acenteler ve diğer paydaşlar gelir. Sigorta şirketleri olarak bunu destekliyoruz. Yeni genel şartların her bir maddesini tek tek inceleyin, hepsinin altında mutlaka vatandaşın lehine her türlü tereddütlerin giderilmesine yönelik aksiyonlar var" dedi.

SİGORTA BİLİNCİ ARTARSA KAZA ORANI DÜŞER
Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan: "Sürücüler neyin sigorta kapsamında olduğunu bilirlerse daha tedbirli araç kullanırlar ve kaza oranı düşer. ABD'de de trafik kurallarına uyulmasının sebebi bizden daha eğitimli olmaları değil, trafik kurallarının ve yaptırımların çok ağır olması.Biliyorlar ki yaptıkları hatalar kayıtlara geçecek ve ceza olarak geri dönecek. Biz de bunu Türkiye'de başarabiliriz. Sigorta şirketlerine bu konuda önemli bir iş düşüyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik sigortasında yeni genel şartlarla sigortalının içi rahat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN