Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ettirdi

Türkiye'de toplam 50 milyon metreküp üretilerek, yaklaşık 4 milyon sağlıklı ve çağdaş yapının inşasında kullanıldı. Gazbeton farkıyla bu yapıların sağladığı birikimli yakıt u ise ın üzerinde

Giriş Tarihi: 6.9.2015 16:22
Gazbeton 20 milyar dolar tasarruf ettirdi
Türkiye Üreticileri Birliği () Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, TGÜB'ün 25. yılı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, gazbeton sektörünün ekonomide ve inşaat sektöründe oluşturduğu değere işaret etti.

Türkiye'de gazbeton üretiminin başlamasından bugüne, toplam 50 milyon metreküp gazbeton üretilerek, yaklaşık 4 milyon sağlıklı ve çağdaş yapının inşasında kullanıldığını aktaran Hinginar, bu yapıların sağladığı birikimli yakıt unun ın üzerinde olduğunu açıkladı.

Hinginar, Türkiye'nin gazbeton üretim kapasitesinin 5 milyon metreküpe yaklaştığını ifade ederek, "Bu kapasiteyle Avrupa'nın birinci büyük ve dünyanın önde gelen gazbeton üreticisi ülkeleri arasında yer alıyoruz. Türkiye'de uluslararası standartlara uygun olarak, yüksek teknolojiye sahip fabrikalarda üretilmekte olan gazbeton ürünleri, gerek yüksek ürün ve hizmet kalitesi gerekse sürekli Ar-Ge çalışmaları ile son yılların en çok tercih edilen malzemesi haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

TGÜB'ün 25 yıldır güvenli, sağlıklı ve yaşam konforu yüksek yapıların artırılması adına çalıştığını belirten Hinginar, bunu sağlamak için TGÜB olarak kuruluşlarından bu yana çok sayıda çalışma gerçekleştirdiklerini anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazbeton 20 milyar dolar tasarruf ettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN