'da operasyonu

Giriş Tarihi: 6.9.2015 11:31
İstanbul'da hayali ihracat operasyonu

Gümrük Muhafaza ekipleri, Gümrüğünde a konu 2 milyon 660 bin lira değerinde eşyaya el koydu

ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gümrük Müdürlüğü personelinin, 'da yerleşik bir firma tarafından Gine'ye gönderilmek istenen eşyaların riskli olarak değerlendirmesi üzerine konu, İstanbul Gümrük Muhafaza ne yönlendirildi.

Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne bağlı personelle Gümrük Müdürlüğü Muayene memurlarının katılımıyla oluşturulan ekipler, beyanname eki faturalarda kayıtlı 47 kalem eşyayı inceledi. Faturada yer alan eşyalarla ilgili üretici firmanın internet sitesinde yapılan araştırmada söz konusu eşyaların birim fiyatlarının farklı gösterildiği tespit edildi.

İncelemeler sonucunda beyan edilen kıymetin kabul edilemeyecek ölçüde yüksek olduğu ortaya çıktı. Diğer taraftan firmanın yurtiçi tedarik faturalarında yapılan araştırmada beyannamede 656 bin avro olarak beyan ettiği eşyaları yurtiçinden çok düşük bir bedelle aldığı anlaşıldı.

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından beyannamede yüksek kıymet gösterilerek yapılmaya çalışıldığı tespit edilen, 65 kova yaklaşık 40 bin 645 kilogram su bazlı cephe ve tavan boyası ile 21 bin 944 kilogram banyo aksesuarına Büyükçekmece 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin Kararına istinaden el konuldu.

Olayla ilgili, firma sahibi E.K. ve müdürü E.G ile gümrük müşaviri Ö.T. hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa ve Türk Ceza Kanununa muhalefetten Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da hayali ihracat operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN