"ların önünde en büyük engel "

Nihat Zeybekci, özellikle Doğu ve Güneydoğu'da yapmak isteyenlerin, o bölgede iş, istihdam, huzur ve refah artışı olmasını isteyenlerin olaylarından son derece tedirgin olduğunu belirterek, "Kamu yatırımlarının da önünde en büyük engel, bu bölücü terör örgütüdür" dedi

Giriş Tarihi: 8.9.2015 11:46
Yatırımların önünde en büyük engel terör
Nihat Zeybekci, örgütünün Doğu ve Güneydoğu'da hastane, yol, köprü ve baraj yapılmasına karşı çıktığını, bölgenin kalkınmasını, refah içinde olmasını istemediğini söyledi.

Artan terör olaylarının ları da olumsuz etkilediğini vurgulayan Zeybekci, "Özellikle o bölgeye yatırım yapmaya gitmek isteyenler, o bölgede iş, istihdam, aş, huzur, refah artışı olmasını isteyen yatırımcılar, son derece tedirgin oldular. Kamu yatırımlarının da önünde en büyük engel, bu bölücü terör örgütüdür" diye konuştu.

"Onlara haddini bildirmeye devam edecek inşallah"

Terör örgütünün, Doğu ve Gündeydoğu'nun refaha ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmasını istemediğini ifade eden Zeybekci, şunları kaydetti:

"Dün bir kendini bilmez, genel başkan olduğunu iddia eden birisi diyor ki 'ordu ve polis yenilecektir. Sarayın askerleri yenilecektir' diyor. Sarayın şu andaki cumhurbaşkanımız bir fanidir, gelip geçicidir ama bu milletin ordusu, bu milletin evlatlarından oluşan polisi binlerce yıldan beri vardı, binlerce yıldan beri var olmaya devam edecek. Onlara haddini bildirmeye devam edecek inşallah."

"Seçimlerin ekonomiye olumsuz bir etkisi yok"

Bakan Zeybekci, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerin ekonomiye etkisine ilişkin, "Negatif anlamda olumsuz bir yansıması yoktur. Bakın seçim netleştikten sonra, 1 Kasım seçimleri ortaya çıktıktan sonra bir rahatlama olur. Çünkü milli iradiye gidiliyor, millet bir karar verecek ve belirsizlikler de ortadan kalkacak" şeklinde konuştu.

Seçimlerin belirsizliği de ortadan kaldıracağını anlatan Zeybekci, "Bir de şunu kesinlikle kabul etmiyorum, seçimin fiili olarak yapılmasının ekonomiye maliyeti derseniz, bu Türkiye'ye haksızlıktır, hakarettir. Yani sandık veya maliyeti, onun ücret olarak karşılığı diye böyle bir şey yaparsınız. Seçimlerin ekonomik anlamda olumsuz bir etkisi olmaz. Belirsizlik ortadan kalkacağı için ekonomiye olumlu anlamda katkısı olur" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yatırımların önünde en büyük engel terör"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN