Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmci huzur istiyor

İş dünyası ve özellikle turizm sektörü temsilcileri terörü lanetledi. İş adamları, ekonominin istikrarı için 'huzur' gerektiğini de vurguladı

Giriş Tarihi: 11.9.2015
Turizmci huzur istiyor
İş dünyası sağduyu çağrılarına devem etti ve ekonominin istikrarı için 'huzur' istediklerini belirtti. Başta turizm olmak üzere iş dünyasının huzursuz bir ortamı kaldıramayacağını vurgulayan çeşitli derneklerin temsilcileri, terör saldırılarına karşı gösterilen tepkilerde vatandaşlara da itidal ve sağduyu çağrısı yaptı. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, yapılan hain saldırıların nefret ve kine sebebiyet verdiğini, yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu topraklarda barış ve hoşgörünün hüküm sürmesinin en büyük istekleri olduğunu bildirdi.

İL BAŞKANLARI ÇAĞRI YAPSIN
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, terörü lanetlediklerini belirterek, provokasyon ortamına kesinlikle meydan verilmemesi gerektiğine işaret etti. Hacısüleyman, şöyle konuştu: "Antalya turizmin başkenti olduğu gibi, dünyadan ağırladığı, yüzlerce ülkeden misafirle aynı zamanda barışın başkenti olarak da kendine yer bulmaktadır. Partilerimizin il başkanlarının bu yönde çağrıda bulunmalarını özellikle temenni ediyoruz."

HESABI MUTLAKA SORULACAK

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ekonomi, istikrar ve benzeri konuları konuşurken son günlerde yaşanan terör nedeniyle gündemin bir anda değiştiğini bildirdi. "Ülkede önce huzur olmalı" diyen Çetin, "Terörden kim besleniyorsa bilmeliler ki bunun hesabı sorulur. Bundan medet umanların amaçları boşa çıkacaktır" ifadelerini kullandı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar da "Gün birlik olma günüdür. Birlik ve beraberliğimize, ülke bütünlüğümüze zarar verici her türlü girişimlerden özenle kaçınmalıyız" ifadelerini kullandı. Bayraktar, "Hukuk düzeni içinde hareket etmek, birbirimize zarar vermemek, kamu güvenliği ve düzenini sekteye uğratmamak en başta gelen görevimizdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmci huzur istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN