Konutta fifti-fifti dönemi

Giriş Tarihi: 15.9.2015
Konutta fifti-fifti dönemi

Dumankaya İnşaat, yeni bir finansman modelini Türkiye'ye getirdi. Modele göre şirket, 10 yıl boyunca işletim hakkı karşılığında tüketicinin seçtiği evin yüzde 50'lik kısmını ödeyecek

Dumankaya İnşaat, yurtdışında uygulanan bir finansman modelini Türkiye'ye getirdi. Türkiye'de ilk defa uygulanacak modelle şirket, tüketicinin yapacağı konut yatırımının yarı bedelini ödüyor. Fifti Fifti adı verilen modele göre, örneğin 300 bin liralık bir dairenin yüzde 50'sini tüketici, kalan yüzde 50'sini ise 120 ayda şirket ödeyecek. Fakat 10 yıl boyunca tüketici, kiralama ve işletim hakkını Dumankaya'ya devredecek. Dairenin tapusu ise 10 yıl sonra verilecek. Fifti- Fifti Modeli, hi-Fit, Flex Office Bahçeşehir, Miks projelerindeki konutlar için geçerli olacak.

GETİRİ DESTEK MODELİ
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, konut sektöründeki satın alma süreçlerine yepyeni bir boyut kazandıracaklarının altını çizdi. Barış Dumankaya yeni getiri destek modeli ile ilgili sözlerine şöyle devam etti: "Fifti-Fifti Modeli'ne göre yatırımcı beğendiği konut için toplam bedelin yüzde 25 ila 50 aralığında kendi belirlediği bir miktarı peşinat olarak yatıracak. Dumankaya'nın anlaşmalı olduğu ya da tüketicinin tercih edeceği finans kuruluşları üzerinden kredilendirilecek kalan yüzde 50 için Dumankaya, 10 yıl süreyle getiri destek ödemesini gerçekleştirecek. Bu süre boyunca daire sahibine düzenli ödenecek getiri desteği ile konut kredisinin kalan yarısı da Dumankaya tarafından finanse edilmiş olacak."

HEPİMİZ KAZANALIM

Fifti Fifti finansman sisteminin rasyonel ve matematiksel bir model olduğunun altını çizen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, sistemle ilgili şunları söyledi: "Fifti- Fifti Modeli oldukça basit temellere dayanan ve tüketici ile bir araya geldiğimiz bir finansal kardeşlik projesi aslında. Biz tüketiciye diyoruz ki; Dumankaya ortaya bir değer koyuyor. Bu değerin finansmanından, markalamasına kadar gelin ortak çalışalım ve bu projeleri bir üst noktaya taşıyalım. Böylelikle Dumankaya'dan satın aldığınız konutunuzun yarısını Dumankaya güvencesi ödesin. Bu süreçte hem siz kazanın, hem de biz."

YILSONU HEDEFİ 500 MİLYON LİRA
Yılın ilk 8 ayında çok iyi satış yaptıklarının altını çizen Uğur Dumankaya, "Şimdiye kadar 260 milyon liralık satış yaptık. Geçen yıl aynı dönemde 238 milyon lira seviyesindeydik. Yılsonuna kadar ise 500 milyon liralık ciro hedefliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konutta fifti-fifti dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN