Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni nesil şirketler daha hızlı büyüyecek

Giriş Tarihi: 15.9.2015
Yeni nesil şirketler daha hızlı büyüyecek
Türk Telekom Grubu, 'yeni nesil şirket' kavramından yola çıkarak Türk şirketlerine destek olmak için kolları sıvadı. Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO'su Mehmet Ali Akarca, Türkiye'deki şirketlerin tamamının internette olmalarının ve iletişim teknolojilerini kullanmalarının öneminin altını çizdi. Türkiye'deki KOBİ'lerin teknolojiyi yüzde 10 daha fazla kullanmalarının, 15 milyar dolar ek kazanç getireceğini vurgulayan Akarca, "Türk Telekom Grubu'nun sunduğu iletişim teknolojilerini kullanan yeni nesil şirketler, daha fazla kazanmanın da kapılarını aralıyor. Çözümlerimizi kullanarak; tasarruf sağlayan, gelirlerini artıran ve işletme risklerini azaltan şirketler yüzde 30'a varan büyüme oranlarını yakalarken ülke ekonomisinin de büyümesini sağlıyor. Yeni nesil şirketlerle daha güçlü Türkiye diyoruz" şeklinde konuştu.

TEK ÇATIDAN HİZMET

Türk Telekom Grubu'nun entegre yapısıyla kurumsal müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri bir çatı altında verebilen tek adres olduğunun altını çizen Mehmet Ali Akarca, müşterilerinin hız ve kapasite ihtiyacını, hem sabit hem de mobilde en yüksek kalite ile karşıladıklarını belirtti.

ADIM ADIM DESTEK
Türkiye'de 2 milyon civarı işletme olduğunu ve her yıl 126 bin işletmenin daha bu şirketlerin arasına katıldığını belirten Mehmet Ali Akarca, şöyle devam etti: "Ancak bu şirketlerin sadece 1 milyona yakını internet üzerinde aktif ve bu şirketlerin hemen hemen hepsi Türk Telekom hizmetlerinden faydalanıyor. Henüz iletişim teknolojileri ile tanışmamış diğer şirketler, onları anlayan, dinleyen ve ihtiyaçlarına çözüm sunan bir teknoloji danışmanına ihtiyaç duyuyor. Türk Telekom Grubu olarak ilk telefonu bağlattıkları andan büyük bir veri merkezine ihtiyaç duydukları ana kadar, büyüdükleri her an adım adım şirketlerin yanında yer alıyoruz. Biz sunduğumuz kurumsal hizmet ve çözümlerle küçük büyük tüm kurumlar için verimliliğin, kazancın, büyümenin kapılarını aralıyoruz. Şirketleri, iletişim teknolojilerinin nimetleriyle tanıştırıp, global rekabette aktif yeni nesil şirketler haline getiriyoruz."

VERİ MERKEZİ İDDİAMIZ SÜRÜYOR
Veri Merkezi konusunda mevcut müşteri portföyü ile Türkiye'nin en büyüğü olduklarının altını çizen Akarca "Tier III sertifikasına sahip uluslararası standartlardaki veri merkezimiz ile pazardaki en yüksek bant genişliğini sunuyoruz. Güçlü veri merkezi hizmetimizle Türkiye'nin datasının Türkiye'de kalmasını sağlıyoruz" dedi. İstanbul'un 3 sene içerisinde Frankfurt, Amsterdam ve Londra'ya alternatif bir veri merkezi haline gelmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Akarca, "Bu kapsamda pek çok global içerik sağlayıcı ile görüşmeler yapıyoruz. İçeriklerini Türkiye'de konumlandırmaları ve buradan Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'ya hizmet sunmaları için gerekli platformları oluşturuyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni nesil şirketler daha hızlı büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN