Üniversite yarışında yeni 'raunt'

Giriş Tarihi: 17.9.2015
Üniversite yarışında yeni 'raunt'

Sebit ve Uğur Okulları, eğitim teknolojilerinde bir ilke imza atarak kişiye özel üniversiteye hazırlık platformu Uğur Raunt'u geliştirdi. Platform öğrencilere üniversiteyi değil, istedikleri üniversite ve bölümü kazandırmayı hedefli

Türkiye eğitim teknolojilerinde dünyada bir ilke imza attı. Türk Telekom Grup Şirketi Sebit ve Uğur Eğitim Kurumları, kişiye özel üniversiteye hazırlık platformu üretti. Uğur Raunt isimli online platformun benzerlerinden en önemli farkı adayları sadece üniversiteye değil, istedikleri bölüm ve okullara kazandırma iddiasıyla çıkması oldu. Uğur Raunt'ta, iddialı bir dershanenin test programını, özel ders öğretmeninin öğrenci üzerindeki birebir ilgisini, tecrübeli bir rehberin yönlendirmesini tek platformda birleştirildi.

KAZANDIRMA ODAKLI ZEKA

Eğitim teknolojilerinde zengin içeriği tek platformda toplayan Uğur Raunt yurtdışına da pazarlanacak. SABAH'a konuşan Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, Uğur Raunt'un 7 yıllık bir Ar-Ge çalışmasından sonra geliştirildiğini anlattı. Raunt zekasının kazandırma odaklı çalıştığını belirten Eti, "Bunu bir özel öğretmen gibi düşünün. Özel öğretmen nasıl adayla birebir ilgilenirse Uğur Raunt da aynısını hatta daha fazlasını yapıyor" dedi. Ürünün neyi, ne zaman ve ne derinlikte öğrenmesi gerektiğini söyleyerek kullanıcıya önemli ölçüde zaman kazandırdığını vurgulayan Eti, "Sistem kullanıcı hareketlerini yakından izleyerek hazırladığı raporlarla, üniversite adayına kişiselleştirilmiş, eksiksiz bir tablo sunuyor. Raunt'taki tüm sorular, konuların en küçük öğrenme parçalarına kadar ilişkilendirilmiş durumda. Konuların tümünü tekrar çalışmasına gerek yok. Kullanıcıyı doğrudan, ihtiyacı olan en küçük öğrenme parçasına yönlendiriyor" diye konuştu.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAYACAK

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ise Uğur Raunt'la eğitimde fırsat eşitliği sağlanacağını söyledi. Her öğrencinin eşit koşullarda sınava hazırlanacağını belirten Yücel "Platformla Türkiye'nin en ücra köşesindeki öğrencilere ulaşarak fırsat eşitliği yaratmayı hedefliyoruz. Sınava hazırlık için başka hiçbir takviyeye ihtiyaç duyulmayacak" diye konuştu.

NASIL ÇALIŞIYOR?
Uğur Raunt, YGS ve LYS'ye hazırlanan adaylar için üretilen Uğur Yayınları ile bütünleştirildi. Web sitesinden satın alma işlemi gerçekleştirildikten sonra ilgili bölümün paketi öğrencinin evine postalanıyor. Online platformu kullanabilmesi için de bir şifre belirleniyor. Öğrenci 1 yıllık paket için toplam 990 TL ödeyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite yarışında yeni 'raunt'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN