Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomiyi şaha kaldıracak 25 dev adım

AK Parti, 1 Kasım seçimi öncesi 78 milyonun gelecek kaygısını ortadan kaldıran 25 dev adım atıyor. Bildirgede sosyal destekler öne çıkıyor

Giriş Tarihi: 27.9.2015
Ekonomiyi şaha kaldıracak 25 dev adım
AK Parti, 1 Kasım seçimleri için vatandaşın karşısına ekonomik ve sosyal alanda somut adımlarla çıkıyor. Emekliden memura, öğrenciden öğretmene, ev kadınından işadamına kadar toplum kesimlerinin beklentileri karşılanacak. Her ailede en az bir sigortalı çalışan olacak, emeklilerin gelir kaybı önlenecek, konut kredisinde vatandaşın yükü hafifleyecek, doğum izninde iyileşmeye gidilecek, 3 milyon aileye sosyal yardım, 100 bin kadına evde istihdam desteği, işini kuran gençlere hibe, üniversiteyi bitirene iş bulana kadar "harçlık" verilecek.

25 ÖNEMLİ ADIM

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başta olmak üzere ekonomi yönetimi 7 Haziran seçim bildirgesinin ekonomi bölümünde güncelleme yaptı. Hükümet programının da yol haritası olan ve 4 Ekim'de açıklanacak bildirgede 25 önemli başlık yer alıyor.

TOPLUM YARARINA İŞLER:
Toplum yararına işlerde istihdam artırılıyor. Kamusal alanın yenilenmesi, ağaçlandırma, çevre temizliği, park düzenlemeleri başta olmak üzere toplum yararına yapılan işlere bu yıl 200 bin kişi alınması öngörüldü. Yılsonuna kadar ihtiyaca göre bu sayı artırılacak.

100 BİN KADINA EVDE İSTİHDAM:
100 bin kadına evde istihdam için teşvik verilecek.

İŞİNİ KURAN GENÇLERE HİBE:
Kendi işini kuracak gençlere hibe verilecek.

GENÇLERE YURTDIŞI EĞİTİM:
100 bin genç yurtdışına eğitime gönderilecek.

TÜKETİCİ KORUNACAK:
Finans sektöründeki tüketici ve yatırımcı haklarının gözetilmesi sağlanacak.

YATIRIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRECEK:
Ticari kredilerde faiz sübvansiyonu, yatırım teşvik sisteminde iyileştirici düzenlemeler, iç piyasaları güçlendirmeye yönelik adımlar devam edecek. Yatırımları artıracak reformlar devam edecek. Dört yılda 350 milyar dolarlık yatırım hedefi koruna

GELİR PAYLAŞIMINDA EŞİTLİK:
İhtiyaç sahibi asker ailelerine, eşi vefat eden ve sosyal güvencesi olmayan yoksul kadınlara yönelik yardım programları devam edecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomiyi şaha kaldıracak 25 dev adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN