Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5. heyecanı başlıyor!

Türkiye'de ve dünyada elliden fazla şubesi ve 4000'i aşkın üyesi olan , iki yılda bir gerçekleştirdiği, yurt içinden ve yurt dışından 3000'den fazla 30 yaş altı genç iş adamını ve yerli&yabancı Cumhurbaşkanı düzeyinde protokol konuklarını ağırladığı etkinliği olan ""nin 5.sini "Adil Dünya Girişimi" temasıyla bu yıl 18-19 Aralık tarihlerinde düzenliyor.

Giriş Tarihi: 5.10.2015 12:40 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 12:42
5.Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi heyecanı başlıyor!
Bir basın yemeği ile lansmanı yapılan etkinliğe ilgi yoğun. Projeden sorumlu Başkan Vekili Hasan Bünül, yemeğin ardından bir sunum gerçekleştirdi.

Hasan Bünül, sunumunda Dünya üzerindeki adaletsizliklere dikkat çekti. Gençler ve gençlik teşkilatları olarak bu konu üzerine yoğunlaşılması gerektiği ve bu konu üzerinde hep birlikte ortak çalışmalar yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Bu sebeple bu yılki kongre temasını "Adil Dünya Girişimi" olarak belirlediklerini, kongre ve çalıştaylarda bu tema kapsamında konuların ele alıncağını ve kongre sonunda Türkiyeden ve dünyadan gençlik teşkilatlarıyla Adil Dünya İnsiyatifi'nin kurulacağını sözlerine ekledi.

Bunun yanında girişimciliğin birçok ülkede istenen etkiyi yakaladığını ancak bu girişimci adaylarının birçoğunun başarısız kaldığını gördüğümüzü, bu sebeple Genç MÜSİAD olarak girişimciliği yeniden tanımlama ve usta-çırak ilişkisi gibi kavramlarla içini doldurma ihtiyacı hissettiğimizi, bu sebeple çalışmalarımızı bu yönde sürdürdüklerini ifade etti. Yine bu kapsamda gençliğin heyecanını kaybetmeden iş hayatına adapte olması amacıtla 24 Çok Geç gibi projelere imza atıldığını, bu çalışmaların raporlarının ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağını söyledi.

Kongre kapsamında gençliğin sosyo-ekonomik sorunlarına bölgesel olarak eğilme hedefiyle Avrupa ve Körfez Ülkelerinde iki çalıştay yapılacağını ve bu çalıştaylarla bölgesel olarak gençliğin konuşularak kongre sonunda açıklanacak bildiriye temel olacak şekilde irdeleneceğini söyleyen Bünül'ün konuşmasından öne çıkan diğer detaylar şöyle:
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5.Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi heyecanı başlıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN