sı yüzde 15 büyüdü

Bursa Tarım ve Hayvancılık fuarında yeni ve iddialı modelleri ile görücüye çıktı.

Giriş Tarihi: 13.10.2015 16:29
Traktör piyasası yüzde 15 büyüdü

Türkiye sında önemli bir yere sahip olan Başak yeni modellerini BURTARIM 2015'de meraklıların beğenisine sundu. Başak Traktör'ün yeni ve iddialı modelleri ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Çiftçiler, traktörler hakkında bilgi alıp modelleri bizzat inceleme fırsatı buldu. Başak Traktör Genel Müdürü Ertan Paşa traktör piyasasının yılın ilk 6 ayında yüzde 15 oranında büyüdüğünü belirtti. Fuarda üç yeni ürünün lansmanını yaptıklarını belirten Ertan Paşa, " Bu fuara çok iyi hazırlandık ve iyi geçeceğini düşünüyoruz. Çiftçilerimizin yeni ürünlerimizi beğeneceğini umuyoruz. 2070, 2080 ve 2090 isimli modellerimizi bu fuarda sergiliyoruz. Başak Traktör olarak üç yıl içinde 2 ana modelden 16 ana modele çıktık. 70 varyantımız var. Biz kaliteye çok önem veriyoruz

.En iyi ürünleri çiftçilerimizin beğenisine sunmak istiyoruz. İhracata bu yıl başladık. Ön planda Ortadoğu ve Afrika ülkeleri var. Son 7 senedir Türkiye'de traktör sektörü büyüyor. Büyümesini bu sene de sürdürdü. Bu yılın ilk 6 ayına bakacak olursak sektörün yüzde 15'in üzerinde büyüdüğünün görebiliyoruz. Büyük bir sıkıntı olmazsa bu büyüme devam edecektir. Çünkü ülkemiz için ziraat çok önemli. Türkiye hem Avrupa'nın hem de dünyanın önemli ziraat merkezlerinden biridir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Traktör piyasası yüzde 15 büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN